Viralliset ohjeet spiritismilaudan tekoon?

huhuuuuu

Juu, elikkäs oon ajatellut kokeilla ekaa kertaa elämässäni spiritismiä, ja oon katellu netistä ohjeita laudan tekoa varten. Jotenkuten jo tiedänkin miten se tehdään, mutta ohjeet ovat keskenään hieman erilaisia, esimerkiksi joidenkin ohjeiden mukaan laudalle pitää kirjoittaa "kyllä" ja "ei" sanojen lisäksi sana "näkemiin/hyvästi". Joissakin ohjeissa taas sanotaan että pelkkä "kyllä" ja "ei" riittävät. Toisessa ohjeessa taas sanottiin että pitää kirjoittaa kirjaimet a-z, toisessa ohjeessa taas kaikki kirjaimet a-ö. Mitkähän ovat kaikista virallisimmat ja tarkimmat ohjeet laudan tekoon? Esimerkiksi joidenkin ohjeiden mukaan sormet eivät saa koskettaa pelatessa lasia, toisten ohjeiden mukaan taas sormien pitää koskettaa lasia kevyesti.

3

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Top_kek

      Otat parin keltasia pillereitä ja toivot parasta. :DD

    • Top_kek2

      laitat kätesi housuihisi ja alat pelaamaan

    • poispahasta

      Otat heti raamatun uuden testamentin luet evankeliumia ääneen ja roomalaiskirjeitä. Poltat kaikki noitavälineet todellisesti . Myös kirjat ja kuvat . Rukoilet Jeesusta pyydät antamaan synnit anteeksi heti. Saat levon sielullesi . Pyydä pappia siunaamaan kotisi ja hanki risti. Mene kasteelle jos et Ole Jeesuksen oma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      169
      6452
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      58
      4452
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      3058
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      2957
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1895
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1554
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1526
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      38
      1485
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      33
      1311
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1201
    Aihe