Kuka teistä on lukenut tämän paljastuskirjan Johannasta?
Onko kirjassa mitään lukemisen arvoista tai jotain uutta?
Johannahan on jo pitkään uhannut vetää kirjan kirjoittajat oikeuteen, mutta
mitään seuraamuksia ei ole ilmeisesti tällä saralla vielä tapahtunut, miksi?
Onko kirjassa mitään lukemisen arvoista tai jotain uutta?
Johannahan on jo pitkään uhannut vetää kirjan kirjoittajat oikeuteen, mutta
mitään seuraamuksia ei ole ilmeisesti tällä saralla vielä tapahtunut, miksi?
Vastaukset 31
Vanhimmat
Kirja kuuluu joka kodin peruslukemistoihin. Tuolta kirjaa vielä saa (alle 10 euroa/kpl): http://www.uusikauppa.fi/products/Koko-kansan-Johanna---Paljastuksia-kulissien-takaa.html
Kirpparilta löysin 50:llä centillä, eikä ollut kovin kummoinen kirja. Tosin en jaksanut lukea kuin alkupuolen, joten en tiedä mistä elämyksestä jäin paitsi.
Olen lukenut. On hyllyssäni. Palauttelen joskus mieleen asioita kirjasta.
Kirjan sisältö on varmaan rankkaa luettavaa kun Tuksukin siitä tuohtui?
Kirja meni suoraan asian ytimeen, eikä Tunkki siitä tietenkään tykännyt.
Jaa Tuksu ei tykännyt? eihän se koko kirjaa oo ees lukenut? no!
Helkutisti se siittä kumminkin tietää, kuunnellu muiden juoruja.
Ei juoruille pidä Tuksunkaan kaikkia tietojansa olettaa, kaikki
ei valehtele niin reippaasti, kun Tuksu. Tossa se kirja mullakin on,
makso kirpparilla 2€ ja pysyy, totuus ei p... ........ vai miten se meni
Tulta munille...............................................................................................
Tunkin väitteen mukaan kirjan sisältö on mennyt syyttäjälle syyteharkintaan. Syyttäjä ratkaisee asian omalta osaltaan varmaan tässä kevään kuluessa.
Kukas Johanna on kyseessä? Samaistuja,nisti, kotirotta, vasikka, huora-johanna, millä paikkakunnalla?
Nuori gimma, joka on ihan täysin pihalla elämänsä kanssa. Sääli, sillä apua ei ainakaan frendeiltänsä saa!
Pilkkaa ja ivaa senkin edestä. Tosin, ei hän apua kaipaa, kieltää kaiken muutenkin. Myöntäisi reippaasti olevansa narkkari, nii alkais näyttää paremmalta!
Tällaisia on joka kaupungissa. Ikävä kyllä, narkkaavat, menevät moraalisesti aivan rappiolle.
Toivoa sopii, että tällaiset ymmärtäisivät itse ajoissa, nii voisivat parantua.
Tunkki eroaa tavanomaisista narkkareista sillä, että hän elää reaaliajassa internetissäkin.
Alamäkeä vauhdittaa se, että Veijon rahaa on käytössä.
Livekäyttäjä13004 kertoi Tukiaisen tavoitteista Seiskan kommenteissa 7.11.15:
"Olet myös kännissä kertoillut, kuinka vedät Lallukkasi kuiviin, eli käytät sen rahat, ettet välitä siitä miehestä pätkän vertaa ja jätät heti, kun omaisuus on sinuun tuhottu - omaa kertomaasi, ei juoru."
Tukiainen markkinoi Paljastuskirjaa Facebookissa 12.1.16:
"Metropoli on kaikkea muuta kuin moraalisesti tai eettisesti rehellinen yritys ja se on todellakin syyttäjälle edennyt tällä hetkellä. Ei kenestäkään voi kirjoittaa jotain satukirjaa, johon lätkäistään niin paljon valeita kuin sielu sietää ja kansa uskoo, ja Metropolin paskiaisten silmissä dollarinkuvat vain kiiluvat!"
Suomi on euromaa.
Tunkin mukaan dollari on se missä illuminaattien silmä kiiluu kirkkaammin ja ihan eritavalla kuin eurossa. Nih!
Tuksu väittää, että kirja on täyttä valetta.
Kuitenkin suuri osa kirjasta muodostuu lainauksista Tuksun omista blogeista ym. kirjoituksista.
Tuksu väittää sinnikkäästi, että kirja on valheita täynnä, muttei yksilöi mitenkään, mikä hänen mielestään on väärää tietoa.
Olen jo pitempään epäillyt, ettei Tuksu ole kirjaa edes lukenut.
Merkillepantavaa on sekin, että Tuksu väitti kirjaa valheita täynnä olevaksi opukseksi ennen kuin kirja edes oli ilmestynyt.
Aivan totta, kirja on oikeastaan koostetta siitä, mitä on tapahtunut ja mitä Tukiainen on kirjoittanut. Kaikkeen tähän löytyvät autenttiset aineistot kirjan tekijöiltä.
Onko kirjan kakkososa tekeillä? Ja mitähän kuuluu sille Tuksu-elokuvahankkeelle, josta raportoitiin muistaakseni elokuussa 2013 (Metropoli-tuotanto)?
Pitänee kiertää kirppiksiä ja etsiä tuo kirja eurolla tai kahdella.
Jos kirja olis valetta, Tuksu olis unohtanut sen jo.
Tämä kommentti on täysin totta.
Ei ole kuin pari lukijaa, jotka ovat niukasti kertoneet kirjan sisällöstä. Omituista pihtaamista. Herkkupalat tännekin sitaattimerkeissä-
Kirjan sisältö on kai mykistävää luettavaa.
Olen lukenut kirjan ja se löytyy edelleen kirjahyllystäni. Ehdottomasti kannattaa lukea!!!!!
Hymy-näätien palstalla pyörii kiertotalous, jonka avulla kirjan voi saada kätevällä tavalla itselleen. Kirjan hinta on edullinen myös nettikaupassa.
Kirjan hinta on laskenut nettikaupassa muutamalla eurolla.
Luin kirjan ja sitä hirviö elämää ala/ tunkki. Irvokas nainen.
Joko te uskotte, että Johanna Tukiaisessa asuu RIIVAAJA!!!!
Joitakin kommentteja kirjasta:
http://www.metropoli.net/viihdeuutiset/koko-kansan-johanna-paljastuksia-kulissien-takaa-myy-kuin-haka/
Pinkkikirja on erinomainen luotaus narsistisen henkilön persoonallisuuteen ja toimintatapoihin.
Mielestäni kirja on yksi aikamme tärkeimmistä kirjoista "glamourin" alalta.
Teos kuuluu jokaisen tiedostavan julkkisjuoruilijan käteen ja hyllyyn.
Ei siinä kirjassa ollut edes julkaisuhetkellä mitään sellaista jota ei ennestään olisi tiedetty. Ne vaan oli ensimmäistä kertaa kerätty yhteen kirjaksi. Mitään oikeusjuttuja ei luonnollisesti koskaan tullut koska Tuksukin tietää itse että kertomukset on totta eikä niiden perusteella voi syyttää muuta kuin itseään. Tuksua harmittaa se ettei voi asialle mitään.
Lukaisin tuon teoksen kun bongasin kirppikseltä 1 euron hintaan. Tosiaan tuttua kauraa. Valitettavasti kirjassa ei selitetty millä konstilla Tuksu on saanut vedätettyä ex-suomalaiselta ikuisen loisimisoikeuden Albertille.