Enteiselle

Hei, pari kysymystä askarruttaa . Löydänkö tänä vuonna työtä itselleni, mieluiten vakituista? Entä rakkautta, löydänkö miestä viereeni?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nostan

Äänestä

Hei. Työhön nousee, että mieti suunnitelmasi läpikotaisin ja pitkällä tähtäimellä, että mikä on kannattavinta. Sinusta voi tuntua, että työn suhteen suunta on välillä väärä mihin olet ajautumassa, mutta vie se lopulta sinua kohti määränpäätäsi.
Rakkauteen tulee, että kaiken ei tarvitse aina olla täysin selvillä ennen kuin hyppäämme mukaan. Jos pelkäämme liikaa niin se voi estää meitä tarttumasta toimeen silloin kun pitäisi. Sinun pitäisi luottaa itseesi ja siihen, että kaikki menee hyvin, jolloin myös rakkaus on mahdollinen.

Äänestä

Kiitos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


baboo kirjoitti:

Hei, pari kysymystä askarruttaa . Löydänkö tänä vuonna työtä itselleni, mieluiten vakituista? Entä rakkautta, löydänkö miestä viereeni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu