Onko Kempeleessä "nuuhkijoita"?

L_Iminkalainen

N_Uuhkija
9.1.2016 10:17

Minä pidän nuuhkimisesta.

Koska asun kerrostalossa, minulla on tapana aloittaa päivä nuuhkimalla naapureiden perseitä. Kun en ole lainkaan homo, keskityn naarasperseisiin. Tapaan monia nuoria perseitä ja äitelämpiä vanhoja perseitä.

Tavallisesti ehdin aamupäivisin kiertää pari, kolme kerrosta.

Koska olen vähänläntä käppänä eikä kyrpä enää iän takia seiso, minua ei pidetä vaarallisena, vaan herratkin kernaasti suovat minulle tämän autuaallisen nautinnon heltyessään vaimonsa ja tyttäriensä pyyntöjen alla. En edes usko, että nuuhkiminen olisi synti, koska eihän ole sellaista käskyä, että "älkäät nuuhkiko" eikä missään syntilistoissakaan puhuta nuuhkimisesta mitään.

Jos sääolosuhteet sallivat, kerrostalokierrokseni jälkeen siirryn nuuhkimaan torille. Melkein jokainen nuori neito suhtautuu hövelisti pyyntööni "saisinko nuuhkaista pilluanne". Kun monestikin sattuu, että eltaantuneemmatkin naaraseläjät kuulevat tämän minun kainon pyyntöni, he hieman häveliäästi laskevat flanellihousunsa ja tarjoavat tavaraansa nuuhkailuelimeni haisteltavaksi.

Elämä on rikasta.

9

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen_kuul-

      lut, että Kempeleessä ensi kesänä järjestetään nuuhkimisen maailmanmestaruuskilpailut, joten oletettavasti siellä on paikallisiakin nuuhkijoita ja lienee nuuhkimisesta tulossa oikea kunnallislaji.

    • Jos_pääminis-

      teri Juha Sipilän taloon on muuttanut näitä sieviä, nuoria irakilaisia, afganistanilaisia ja syyrialaisia neitosia niin mielelläni kävisin nuuhkaisemassa heitä.

    • väkeä

      Sopivaa touhua kempeleläisille. Aina alapään mielessä, on siellä outoa porukkaa....

    • HAISEE

      js ON PERSEENNUUHKIJA JA PERSEENNUOLIJA, GLOBAALIIN MAAILMAAN PÄIN.

    • Silliäkullekkin
      • Onko_se_kem-

        peleläinen persivaltuutettu tuossa kuvassa?


    • siizus

      On se Halu........... joka pukkii

    • kahjokahjo

      On täällä joitakin nuuhkijoita ja muutenkin outoa ja sairasta väkeä. Tiedetään kuitenkin kempeleläisten olevan pääsääntöisesti täysijärkistä porukkaa vaikka näistä viestiketjuista päätellen sitä onkin vaikea uskoa. Muutama perverssi puutteessa oleva kahjo pilaa koko kunnan maineen.

      • Helmut_Matu

        Jos Sipilä on tyypillinen kempeleläinen, niin koko paikka pitäisi pommittaa maan tasalle yhteisen hyvän nimissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      90
      5479
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      55
      3637
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      61
      2995
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      46
      2201
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1976
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      296
      1866
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1616
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      96
      1511
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1397
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      9
      1363
    Aihe