Lämmitystolpan vika

http://www.virtahirvi.fi/images/products/FIBOXDIGI2A2J1V_D_prpage.JPG

Lämmitystolpan kansi napsauttaa johdonsuojat pois päältä. Kannen yläreuna osuu johdonsuojien vipuihin kun kantta vääntää tarpeeksi ylös. Hyvin suunniteltu.

Kiva kun naapuri lähtee aamulla aikaisemmin ja vääntää kannella sähköt pois.
14234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Eihän noin alkeellista suunnettelumokaa voi olla olemassa. Ettei kansi olisi jotenkin osittain pois paikoiltaan tai vääntynyt tms? Muutenhan tuossa ei ole mitään järkeä.

Äänestä

Kyllä kansi näytti ihan ehjältä, mutta voihan olla että kosketussuoja ei ole tarpeeksi kireällä. No pitää ilmoittaa isännöitsijälle niin saavat tulla katsomaan. Tolpat asennettu nyt syksyllä, niin ekoja päiviä käytössä...

Ihmettelin kun johdonsuojat laukoo molemmissa rasioissa, vaikkei ole edes lämmityksessä...

Äänestä

Ei tuo kovin hyvin suunnitellulta muutenkaan näytä. Nimittäin yhteinen vikavirtasuoja mutta erilliset sulakkeet. Ompa todella toimintavarma yhdistelmä... Toisella autossa vähän vuotoa, joka laukaisee vikavirtasuiojan. Sitten on molemmat autot kylmänä. Tappele siinä sitten vielä naapurin kanssa, että kumman autossa se vika on...Vai onko molemmissa autoissa vuoto, joka yhdessä laukaisee vikavirran.

Ei maksaisi montaa euroa, kun nuo varustaisi pistorasiakohtaisella vikavirta/sulake yhdistelmällä.

Äänestä
  • Tyypillistä suomalaista laatusuunnittelua.

    Äänestä

  • On teillä kauheat ongelmat.
    Maailmahan kaatuu tähän pinkkihousuilla.

    Ps. Ei se suunnitteluvika ole se yksi vikavirtasuoja. Syynä on tilaajat kun aina halvin vaihtoehto valitaan.

    Äänestä

  • Työttömänä äidin helmoissa asuvan aikamiespojan mielestä tämä voi olla pieni ongelma, mutta työssäkäyvä, jolle auto on elinehto voi olla toista mieltä.

    Ei tuo ole edes rahasta kiinni. Toinen vikavirtasuoja maksaisi 25€. Mutta koska suurin osa taloyhtiöiden asioista päättävistä on maalikkoja, joten yritysten helppo myydä heille paskaa. Miksi asiakkalle pitää edes tarjota tällaisia paskamalleja?

    Äänestä

  • Miljoona kärpästä ei voi olla väärässä. Paska on hyvää.

    Äänestä

  • Ei ole vielä tullut vastaan tolppaa, jossa olisi omat vikavirtasuojat molemmille pistorasioille. Kaikissa on tähän mennessä ollut yhteinen VVSK.

    Äänestä

  • yhteinen.normaali kirjoitti:

    Ei ole vielä tullut vastaan tolppaa, jossa olisi omat vikavirtasuojat molemmille pistorasioille. Kaikissa on tähän mennessä ollut yhteinen VVSK.

    Kirjoita vaikka Google-hakuun SLO-PIKE, löydät kaikista *** 2V-versioista kaksi vikavirtasuojaa.

    Äänestä

  • tuolta.löytyy kirjoitti:

    Kirjoita vaikka Google-hakuun SLO-PIKE, löydät kaikista *** 2V-versioista kaksi vikavirtasuojaa.

    On nuo kahdella vikavirtasuojalla varustetut mallit varmaan paikallaan esim. vuokratalojen pysäköintipaikoilla missä autokanta on aika kuppaista.

    Äänestä

  • tuolta.löytyy kirjoitti:

    Kirjoita vaikka Google-hakuun SLO-PIKE, löydät kaikista *** 2V-versioista kaksi vikavirtasuojaa.

    Tiedän kyllä, että niitä on. Ei vain ole tullut vastaan normaalissa elämässä. Aina on yhteinen ollut.

    Äänestä

Isännöitsijä otta yhteyttä tolpat asentaneeseen sähkö liikkeeseen. Takuu on 3 vuotta

Äänestä

Sähköliikkeen takuu 3 vuotta. Ilmoita isännöitsijälle viasta tai muuta omakoti taloon

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jhgjghjghjgj kirjoitti:

http://www.virtahirvi.fi/images/products/FIBOXDIGI2A2J1V_D_prpage.JPG

Lämmitystolpan kansi napsauttaa johdonsuojat pois päältä. Kannen yläreuna osuu johdonsuojien vipuihin kun kantta vääntää tarpeeksi ylös. Hyvin suunniteltu.

Kiva kun naapuri lähtee aamulla aikaisemmin ja vääntää kannella sähköt pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu