Minulla on jo vuosia ollut jatkuvaa, tasaista, 24/7 stressiä. Ei siihen tunnu olevan mitään selvää syytä, en murehdi mitään, en edes tätä stressijuttua (ja siksi en ole muistanut tätä ennen asiasta kysyä). Elämässäni ei paljon tapahdu, enimmäkseen lepoa ja hupia.
Kuitenkin keho tärisee/nykii, kaikki asiat, mukavatkin, tuntuvat raskailta ja en pysty keskittymään mihinkään.
Lääkäreistä ei ole apua, totesivat vain, ettei ole masennusta (lääkettä tosin kokeiltiin varmuuden vuoksi, mutta siitä en saanut edes sivuvaikutuksia.)
Normaalit googlen stressihoidot eivät todellakaan tee mitään.
Ajattelin vaan, että olisi mukavaa, jos parantuisi. Otan ideoita vastaan.
Jatkuva stressi ilman syytä
2
380
Vastaukset
- meollaanomituisiaotuksia
Et ole yksin! Mulla on toi ihan sama. Se aiheuttaa mulle myös sitä, etten ees pysty itkemään tai sitten nauramaan. Kokoajan sama huonofiilis päällä. Alkoholista löytyy vain tilapäinen apu, joten sitä en suosittele. Liikunta auttaa eniten, muttei aina ja sen pitää olla tarpeeksi rankkaa. Tsemppiä! :)
- humpuukikauppias
Tressiä ei ole ilman syytä olemassakaan. Syy voi olla tiedostamaton, piilotajuinen. Olet oletettavasti vääränlaisessa ympäristössä.
Itse olen tietoisesti tehnyt harakirimaisen ratkaisun aikanani. Halusin tehdä työtä niin pitkiä päiviä että lupulta uupuisin.
Kun olisi pitänyt ottaa alaisia töihin, tein yrittäjänä kaiken yksin.
Sitten terveys pettikin. Ehdin keräämään itselleni turvatun toimeentulon, mutta olen sisäisesti hajalla.
Nyt 68 vuoden ikäisenä olen menettänyt energiatasoni 80 vuotiaan tasolle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213560
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303403Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513025Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod192594Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132325MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1321348