Silence armyyn rekrytointi

Etsimme uusia innokkaita ja hiljaisia faneja porukkaamme.Ryhmämme kasvaa nopeasti ja haluamme ryhmästämme niin ison,että saamme vallattua koko fanikatsomon.

Periaatteemme on olla otteluissa hiljaa ja taputtaa ehkä jos on hieno maali.Meidät löytää faniädystä sivu/yläkatsomosta.Rohkeasti vain vetämään meitä hihnasta jos kiinnostaa liittyä porukkaamme.Tehdään hiljaisuudesta sportin juttu

-Silence army 2015
2294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Muutama kirjoitusvirhe koska näppäimissä vikaa.Tervetuloa joukkoomme.

Äänestä

Kaikki vain mukaan porukkaan.Pilataan fanikulttuuri hinnalla millä hyvänsä.Silence armyn jäsenenä haluan,että kaikki osallistuu tuppisuu projektiin torstain ottelussa.

Jos se megafoni jätkä menee katsomon eteen niin poistakaa se siitä vain ihan rohkeasti ja sanokaa se,että katsomossa täytyy olla hiljaa.Kiitos

-Silence Army 2015

Äänestä

Olemme kuin tappava virus.Hävitämme fanikulttuurin tästä maailmasta.Pelaajat ansaitsevat pelata hiljaisuudessa.

Äänestä

RAforever kirjoitti viestin ja vastaili siihen itse. :-)
Tyypin mielestä fanikulttuuri on sitä, että hoilataan jotain örinää ja jos joku ei hoilaa mukana niin vedetään turpaan. Oikein hyvää mainosta Sportille.
Nämä hoilaajat muuten joutuvat katsomaan lehdestä tai tekstitv:stä matsin lopputuloksen. Sen verran niitä varsinainen jääkiekko kiinnostaa.

Äänestä
  • Olen silence armyn jäsen ja mielestäni fanikulttuuri on sitä,että peliä vain katsotaan ja ollaan hiljaa.4everi sais painua sinne minne aurinko ei paista.Meitä kiinnostaa peli ja katsomme sen rauhassa alusta loppuun.

    Äänestä

  • Just niin, sama trolli. Se voi kirjoitella pitkiäkin ketjuja ittekseen.
    Ei ole tervettä touhua. Pahansuopa ja riidankylväjä.

    Äänestä

  • Onko trolli mielestäsi sitä kun puolustelen oikeitten fanien mainetta?

    Äänestä

  • Sinä täälä trollaat ja haukut kaikki.Ihan sama mitä ihmiset täällä kirjoittaa niin olet haukkumassa ja haastamassa riitaa kaikkien kans.Tarvitset apua tuon vihan kanssa kun et sitä pysty hillitsemään.

    Äänestä

  • Ra4ewer kirjoitti:

    Sinä täälä trollaat ja haukut kaikki.Ihan sama mitä ihmiset täällä kirjoittaa niin olet haukkumassa ja haastamassa riitaa kaikkien kans.Tarvitset apua tuon vihan kanssa kun et sitä pysty hillitsemään.

    Kukahan todella uhkaa väkivallalla, kiroilee, haastaa tappelemaan. Syyttää väärinlaulamisesta ja luulee omistavansa katsomon jokaisen istuimen. Pahoittaa mielensä kun kaikki eivät laula.
    Pilaat tuolla diktaattorimaisella asenteella kaikkien mielenrauhan, mesoat ja vouhotat kuin mielipuoli. Eikö sinulla todellakaan ole elämässä ole muuta elämää kuin Vaasan ala-arvoinen jääkiekko. Kuka on autiossa tuvassa kasvanut lapsuutensa, yksi puuauto, yksi ikkuna ja sekin metsään päin.
    Kuka tollaista vouhottavaa torvensoittajaa jaksaa katsomossa enää katsoa. Varmasti kunnon katsojat/katsomäärät kasvaisivat kun sinä puuttuisit katsomosta lippua heiluttamasta.
    Voisit todellakin harkita oikeata elämää itsesi ja läheistesi takia, koska nyt kaikki kärsivät ja onnelliset hetket ovat vain todella harvassa. Hanki jokin muu harrastus kuin penkkiurheilu, sillä se ei sovi sinulle, sen tietävät kaikki. Liikunta tekisi terää sinulle ja itse kullekin.
    Mesoamisella pilaat kaiken.
    Hyvää ja parempaa vointia itse kullekin.

    Äänestä

  • Oletko miettinyt omaa asennettasi ollenkaan? Mistähän johtuu tämä ihmisten vittumaisuus? Valaisen vähän asiaa mitä olet täälä jankannut.

    "hyvä tunnelma pilaa kaikkien fiiliksen"

    "laulaminen ei ole fanikulttuuria"

    "fanipäädyssä täytyy olla hiljaa"
    Jne......

    Äänestä

  • Ra4ewer kirjoitti:

    Oletko miettinyt omaa asennettasi ollenkaan? Mistähän johtuu tämä ihmisten vittumaisuus? Valaisen vähän asiaa mitä olet täälä jankannut.

    "hyvä tunnelma pilaa kaikkien fiiliksen"

    "laulaminen ei ole fanikulttuuria"

    "fanipäädyssä täytyy olla hiljaa"
    Jne......

    Vittumaisuus johtuu omasta asenteestasi. Ole hyvä ja katso peiliin ja vielä toisenkin kerran.

    Äänestä

  • Älä viitti.Vittuilet asiasta mistä et tiedä.Sinulle myös peili,olehyvä

    Äänestä

  • En kyllä tajua vieläkään miten hyvä tunnelma pilaa kaikkien fiiliksen.Voisitko vastata?

    Äänestä

  • MietippäVähä kirjoitti:

    Älä viitti.Vittuilet asiasta mistä et tiedä.Sinulle myös peili,olehyvä

    Minä en vittuile koskaan, kerron vain mielipiteeni. Jos otat sen vittuiluna, niin sinulla on asennevamma, etkä pysy oikeasti keskustelemaan. Pian varmaan taas ehdotat paikkaa ja aikaa. Saadaksesi voimalla näyttää olevasi oikeassa.
    Itänaapurimmekin käyttää voimaa ja sanoo olevansa oikeassa.

    Äänestä

  • En kyllä ajatellut kysyä aikaa ja paikkaa.Juttelu on mielestäsi väkivaltaa? Mistä mielipiteesi perustuu?

    "Hyvä tunnelma pilaa kaikkien fiiliksen"
    En tajua vieläkään..

    Äänestä

  • Ra4ewer kirjoitti:

    En kyllä tajua vieläkään miten hyvä tunnelma pilaa kaikkien fiiliksen.Voisitko vastata?

    Kukaan ei nyt tosissaan ota mitään mitä joku täällä kirjoittaa.
    Sama ku vessapapruun kirjoittelisi.

    Äänestä

  • Ra4ewer kirjoitti:

    Sinä täälä trollaat ja haukut kaikki.Ihan sama mitä ihmiset täällä kirjoittaa niin olet haukkumassa ja haastamassa riitaa kaikkien kans.Tarvitset apua tuon vihan kanssa kun et sitä pysty hillitsemään.

    Itsepuolustus kurssillakin voi periaatteessa purkaa vihaansa.

    Äänestä

  • Ra4ewer kirjoitti:

    En kyllä ajatellut kysyä aikaa ja paikkaa.Juttelu on mielestäsi väkivaltaa? Mistä mielipiteesi perustuu?

    "Hyvä tunnelma pilaa kaikkien fiiliksen"
    En tajua vieläkään..

    Ei pitäis kännis ajaa tietokonetta.

    Äänestä

Alunperin kirjoittelin vain että fanipäädyssä fanipäädyn tavalla,niin toi yks alotti kunnon möykän siitä.Fanikulttuuri sitä ja tätä,mussunmussun.

Jatkoin et jos sinne jatkossa tulee niin tämä yksi jatkoi provoilua vaan ja selitti kuinka hyvä tunnelma ei sovi fanipäätyyn koska se häiritsee pelaajia ja katsojia.Käyppä kuule kysäsemässä jokaiselta pelaajalta mitä mieltä ovat fanipäädyn menosta niin katotaan mitä vastaavat?

Varmaan sieltä tulee sitä sinun perinteistä

"en pysty pelaamaan kun tunnelma on noin hyvä"

"joo en tiedä pakko vaihtaa seuraan jossa on hiljaista koko ottelun"

Sinun logiikallasi lahjakkaat pelaajat menevät puulaaki 10 divariin jossa ehkä 3 katsojaa.Siellä saavat sitten pelata rauhassa ja voit sinäkin olla tyytyväinen?

En tiedä muista,mutta torstaina olisi matsi ja toivottavasti tulee nyt sitten voitto,nimittäin pisteitä tarvitaan.

Äänestä

Nyt on keskustelu kyllä eksynyt varsinaisesta aiheesta.Sinänsä en ylläty ollenkaan kun te kaksi täällä taas meuhkaatte.

Elikkäs,onko täällä sellaisia jotka haluavat liittyä meidän fani porukkaan? Me emme laula otteluissa emmekä örvellä.Meidät löytää fanikatsomon ylä ja sivukatsomoista joissa ei lauleta,eli rohkeasti vain juttelemaan meille.

Äänestä

Selvä, täällä ei kannata tästä kirjoitella.

Äänestä
  • En liity mihinkään porukkaan. Kaikki fanit sun muut ovat toisten ja muiden vietävissä, eivätkä osaa ajatella omilla aivoillaan. Kumarretaan ties mitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Silencearmy2015 kirjoitti:

Etsimme uusia innokkaita ja hiljaisia faneja porukkaamme.Ryhmämme kasvaa nopeasti ja haluamme ryhmästämme niin ison,että saamme vallattua koko fanikatsomon.

Periaatteemme on olla otteluissa hiljaa ja taputtaa ehkä jos on hieno maali.Meidät löytää faniädystä sivu/yläkatsomosta.Rohkeasti vain vetämään meitä hihnasta jos kiinnostaa liittyä porukkaamme.Tehdään hiljaisuudesta sportin juttu

-Silence army 2015

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu