Pohjan Akat katupartioon

Kyllikin siskot- katupartiolle on Keuruulla suunnitteilla sisarseura, Pohjan Akat-katupartio. Siskot, joukolla mukaan!
764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Keuruulla ei ole kuin nyrkki-kyllikkejä.

Äänestä

keuruulla on kyrpä-kyllikki

Äänestä

Joo, herätetään mustanaamio kerho taas henkiin. Itse kuuluin siihen 70 luvulla. Oli salakirjoitusta ja hyvä sormus, paha sormus ja oli tosi jännää. Äkkiä vaan porukkaa kasaan niin päästään kerhoilemaan.

Äänestä

Tiiviisti näyttävät loisimassa piha-alueilla kyttäämässä

Äänestä

Kandee laittaa alueen rumimmat akat katupartioon, kyllä tehoo nopeasti

Äänestä

Kyllä nyt keljuttaa, suomalainen älymystö on meitä vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SilmästäSilmään kirjoitti:

Kyllikin siskot- katupartiolle on Keuruulla suunnitteilla sisarseura, Pohjan Akat-katupartio. Siskot, joukolla mukaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu