Sopetuuko nainen islamkulttuuriin?

lorttoportto

Puhtaus musliminaisilla.
Uskonnollisia velvollisuuksia suorittaessaan henkilön tulisi olla puhdas. Tämän johdosta naiset eivät rukoile, paastoa tai käy moskeijassa kuukautisten tai lapsivuodeajan aikana. Naisen tulisi pestä koko vartalo aina yhdynnän, kuukautisten tai synnytyksen jälkeen. Muutoin riittää pieni puhdistuminen. Yleensä kuukautiset ovat tabu, ja niiden alkaminen saattaa olla järkytys nuorelle tytölle.
Jos suomalainen nainen ei sopeudu niin hän on eriarvoisessa asemassa musliminaiseen nähden.
Hyvin moni nuoristakin ihmisistä on kovin yltiösuvaitsevaisia, mutta mitenköhän ne suunsa rullaa, kun laskut turhaakin turhemmasta "koko maailman sosiaalitoimesta" lankeaakin hiljaksiin maksettaviksi?
Sitä saa mitä tilaa ja yhteiskuntarauha menetetty. Yhä useampi alkaa tajuamaan, että katastrofin ainekset on olemassa.

1

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Josymmärsinoikein

      Olen luterilainen nainen. En rukoile, paastoa enkä käy moskeijassa. mutta kyllä minä peseydyn yhdynnän jälkeen, kuukautisten aikana ja jopa olen peseytynyt synntyksen jälkeenkin. Ei kait tuossa mitään omituista ole. Minusta olisi outoa, jos en peseytyisi. Kukin taaplaa tyylilllään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      180
      8336
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4528
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4098
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      54
      3482
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3116
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2860
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2556
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      31
      2159
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2013
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2006
    Aihe