kiusaavat ja nokkivat , haikarat pitkällä nokalla tökkivät. mitäs unesta vois sanoa??
linnut kiusaavat
hitsinperverttiä
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vaihtoehdot:
1. Olet puupää tai asut puun oksalla. Muuta nukkumaan omaan sänkyysi, hanki vuodevaatteiksi sateenkaarenvärinen pussilakana plus tyynyliina ja kääriydy niihin
2. Koirallasi on väärän värinen panta (sininen, vaihda)
3. Syöt liian vähän kasviöljyjä ravinnossasi (vaihda esim. Omega-7 öljyyn 12 kk)
Nämä ohjeet on annettu ihan kuolemanvakavissaan ja niitä voi kokeilla jokainen kotonaan.
Orava on lintujen pahin vihollinen, sellainen peto jos lähestyy on syytä paeta!
Turvaetäisyys ennen kaikkea, mutta oravat voivat hyppiä pitkiäkin matkoja ilmassa.
Ja KUU-KENGÄT JALKAAN varmuuden vuoksi jotta nopeus riittää pakenemiseen.
Olen itse harkinnut ottaa "pelotus-selfien" paljaista jaloista lumessa, voittaisi kyllä nämä "belfietkin" mennen tullen. Vaatii kyllä jo vähän enemmän luonnetta kävellä paljain jaloin, kuukengillä on se huono puoli että niillä jos tarttuu hyppiessä kiinni peltikattoon voi käydä huonosti. Joskus pimeässä käy niin.
...ja silloin ne taas tulevat, nokkimaan.
oot kattonut liikaa Hitckokin lintuja
musta2 tiedätkö muuten mitä nimi Hitchkock tarkoittaa oikein?
Ei tarkoita nosta pippeliä, cockia, tarkoittaa single-action aseen lataamista, nosta vasara, eli iskuri.
En oo kattonut, mustat lesket meni eilen maikkarilla. Toisin kuin monella ketjun vastaajalla ei mielikuvitus riitä tuommottisiin uniin.
myytkö pellit?
Aattelin kysyä samaa..