varoittelevat tyttäriään menemästä asemalle myöhäiseen aikaan, pelkoa on ilmassa ja sen ymmärtää.
Feministi-naisten ei tarvitse varoitella, koska heillä ei tyttäriä ole.
Feministi-naisten ei tarvitse varoitella, koska heillä ei tyttäriä ole.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ja tämä liittyy Lieksaan täsmälleen niin kuin miten?
Jos haluat keskustella Helsingin asioista mene Helsingin palstalle.
No jopas olet umpimielinen, ehkä voisi liittyä vaikka niin koska täällä on tuota samaa sakkia aika paljon.
Sehän on hyvä kun varoittelevat. Ei asema tai ostoskeskukset olekkaan mikään alaikäisten tai nuorten kokoontumispaikka myöhäiseen aikaan. Ei ole koskaan ollut.
No kyllähän ne ovat, jos ei Lieksassa niin muualla. Tietysti jos ei pikkupaikkakunnilla ole mitään isompaa paikka auki, vähän myöhäisempään niin ei voi mitään.
Ei kai helsinkiläiset tyttäret Lieksan asemalle ole iltaisin kokoontumassa?
Mutta Helsingin rautatieasema tunneleineen on kylläkin varattu lähinnä ja etusijassa mamu käyttöön, joten sinne ei fiksu nuori nainen menekään.
Vielä vanhaan hyvään aikaan tuokin alue pidettiin tyhjillään joutosakeista ja oleskelijoista, mutta nyt se on rikastettu, joten kannattaa katsoa ettei joudu katumaan.
Se on ero oleskelijalla ja oleskelijalla, se kai on jo käynyt suomen kansalaisille erittäin selväksi, koskien tietysti kaikkea muutakin oleskelua.
Hesan keskustassa onkin voimassa jo sharia-laki. Sieltä se leviää pikkuhiljaa koko maahan, tänne Lieksaankin lopulta.