2000 -luvun ladyt..

Ikis__M

..on tämmöisiä:

http://www.iltamakasiini.fi/artikkeli/354098-mautonta-lady-victoria-herveyn-liian-lyhyt-hame-paljastaa-pakarat-takaa

Ihan oikeasti aatelinen siniverinen siis pukeutuu noin muodikkaasti näinä rappion aikoina. Parempina aikoina ihan tavallisetkin ei-siniveriset naiset pukeutuivat arvonsa tuntien:

http://fashion.lilithezine.com/images/1950s-Fashion-02.jpg

Palstan naisille voisi em. linkkeihin liittyen antaa seuraavanlaisen kotitehtävän:

"Miettikää mistäköhän se johtuu että miehet eivät riittävästi arvosta teitä naisina ja miksi on nyt viime päivinä pöyristyttävästi paljastunut että seksuaalinen häirintä ei ole Suomessa uusi ilmiö"

6

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7eeii

      Meidän naistenko pitää selvittää mikä miehillä liiraa päässä kun eivät osaa käyttäytyä? Jos ihminen ei kunnioita toisen ihmisen oikeutta olla ja kulkea rauhassa, jotain vikaa siellä pääkopassa täytyy olla.

    • vihatipunen

      Luuletko, että monikin "palstan nainen" pukeutuu kuten tuo Victoria?

    • Ikis__M

      Tähän vielä lisää 2000-luvun leidien edesottamuksista:

      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016011220948489_uu.shtml

      Sitten jos/kun ne ovat naimisissa/pitkässä suhteessa:

      http://www.voice.fi/daami/suhteet/pariskunnat-paljastavat-suurimmat-salaisuutensa-emme-ole-harrastaneet-seksia-vuoteen-88019


      Oli noissa uutissa kunnioituksenkin arvoinen nainen. Ylen lutkat veteli poikaystäväkorttia mutta kunnollinen nuori nainen olikin ottanut veljensä turvaksi:

      http://www.iltalehti.fi/yleisurheilu/2016011220950778_yl.shtml

    • flowersreally

      Toi pukeutumistyyli tunnetaan stylistien (tiiättehän, niitti ja muut nerot) parissa nykyään termillä "takapilluposteri".

    • PikkuLikka

      En laittaisi seksuaalista häirintää pukeutumisen piikkiin. Naisia on häiritty kautta aikojen seksuaalisesti pukeutumisesta riippumatta. Muslimimaissa joissa naiset pukeutuvat umpinaisiin säkkeihin, on häirintä jopa raflaavampaa ja väkivaltaisempaa kuin länsimaissa. Seksuaalisessa häirinnässähän ei ole pohjimmiltaan kyse seksistä, vaan vallankäytöstä ja pelottelun maantieteestä.

      Olen kuitenkin kanssasi samaa mieltä siitä että linkkisi henkilön pukeutuminen, kuten monesti julkimoitten pukeutuminen, alittaa kaikki hyvän maun rajat. Sama toistuu kesäisin katukuvassa. Nuoret mikrosortsinaiset ovat toki kauniita ja seksikkäitä puolipaljaine persposkineen ja Henkka -toppeineen, mutta siltikin kuvittelen, että olisivat enemmän edukseen vaikkapa jossain eeteerisessä tai vaihtoehtoisesti tyylikkäässä mekossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      123
      1195
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      884
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      87
      757
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      19
      716
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      697
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      276
      675
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      107
      614
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      573
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      113
      502
    Aihe