hushus tenoxia huuleen, mellu, mulko-Kes, sun muut niilokkeet
Menkääpä helluntailaiset jo nukkumaan
6
<50
Vastaukset
- helluntailainen
Nyt menen hyvää yötä Jeesus myötä.
- taaasSiitäHhelluntaihih
Husshuss
Olen muuten Niilon kirjaa vähän lukenut. Ei muuta kuin läpikiitoksella Pyhä Henki. Hänhän lupasi uudelleenkastajien hehkutusten mukaan, paljon rahaa, jos lapsikasteen voi näyttää Raamatusta. Eihän sitä tarvitse myöntää, vaikka se siellä lukee, voivain selitellä tulevilla sukupolvilla. Voi pimeyttä. "Teille ja teidän lapsillenne tämä (kasteen) lupaus on annettu"(apt.2:38-39).
Jos kerran Jeesus on kuollut kaikkien ihmisten puolesta, myös vauvojen, niin tuleehan heidät kastaa osalliseksi Jeesuksen kuolemaan ja ylösnousemukseen (Room.6:3,5). Mikä estää? Älkää estäkö heitä.- hävettääsivustakinjo
Kyllä miten voi ihminen olla noin yksinkertaisen pimeä ettei osaa lukea edes yhtä kappaletta Raamatusta oikein ilman viheliäisiä lutterin klaseja!
Siellä kuul eei ole sitten yhtään minkäänlaista kasteen lupausta, koita ihan makuultaan lukea läpi se niin kauan että ymmärrät mailman yksinkertaisimman lauseen jos ei muuten selviä. - RakkaalleNiiloHäirikölle
hävettääsivustakinjo kirjoitti:
Kyllä miten voi ihminen olla noin yksinkertaisen pimeä ettei osaa lukea edes yhtä kappaletta Raamatusta oikein ilman viheliäisiä lutterin klaseja!
Siellä kuul eei ole sitten yhtään minkäänlaista kasteen lupausta, koita ihan makuultaan lukea läpi se niin kauan että ymmärrät mailman yksinkertaisimman lauseen jos ei muuten selviä.koetko helluntai Nikke että lapsen usko on jotenkin huonompaa kuin sinun helluntai niken?
Sun uskohan perustuu yksinomaan tietoon, ajatteluun ja järkeen, kun taas lapsen ja uskovaisen usko on Jumalalta. Puhdasta ja alkuperäsitä.
Ei ihmisen usko Jumalalle kelpaa, senkin reppana... - Karu_totuus
RakkaalleNiiloHäirikölle kirjoitti:
koetko helluntai Nikke että lapsen usko on jotenkin huonompaa kuin sinun helluntai niken?
Sun uskohan perustuu yksinomaan tietoon, ajatteluun ja järkeen, kun taas lapsen ja uskovaisen usko on Jumalalta. Puhdasta ja alkuperäsitä.
Ei ihmisen usko Jumalalle kelpaa, senkin reppana...Vanhoillislestadiolainen herätysliike on ittestään saatanasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 903464
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442857Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742366- 612308
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512261Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1162236Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212133Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202067- 621964
- 1141956