Taharrush gamae ilmiö

katupartio

Tilanne jossa joukko miehiä piirittää naisen ja alkaa ahdistella tätä julkisella paikalla.Ilmiö on yleistynyt arabimaissa muutaman vuosikymmenen aikana mutta myös Intiassa ja Afganistanissa sattuneet joukkoraiskaukset voidaan mieltää taharrush käsitteen kautta.

11

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taaskorasisti

      Totta kai valloittajapojat saavat tehdä mitä haluaa. Ei ole kukaan kieltämässä. Viimeeksi ovat vyöryneet Eurooppaa valloittamaan. Täällä lisäksi paljon tyttöjä taharrutettaviksi kun emme ole alkaneet tyttöjä pitämään vaan keittiössä.

    • bussi

      Useimmiten tilanne etenee siten, että 10-20 turvapaikanhakijan joukko tulee bussiin ja kaikilla on laiton lippu. Kuskit kertovat, että eivät voi tässä tilanteessa tehdä muuta kuin jatkaa matkaa, sillä aikataulu on kuitenkin pidettävä. Nainen poliisi ja bussi ,joukkovoimalla siitä selviää.

    • lääplääp

      Soihdut sammuu kaikki väki nukkuu torkkupeittojensa alla Arkadianmäellä.Miesjoukkojen varjoon uudenvuoden vieton touhu hukkuu touhu hukkuu tip tap tip tap tapu tapu tip tap tip tip tap.

    • lääplääp

      Matujen uudenvuoden yö. Naisen ääreen veitikkaiset rientää veitikkaiset syövät paistia ja juovat lientä juovat lientä,tip tap tip tap tapu tapu tip tap tip tip tap.

    • ddaed

      Mistähän moinen tapa oikein juontaa juurensa? Viittaako se alhaiseen älykkyyosamäärään vai mihin? Tuntuisi että se tapa on jotenkin syvemmällä niissä ihmisissä. Ehkä naisen alhainen ja täysin alistettu asema on saanut sellaiset sairaat pervot kokoontumaan yhteen, jotka kaikki nauttivat siitä. Kasvatuksen ja elinympäristön tulosta se voi myös olla.

    • aikainenlintu

      Ihmettelen vaan kovasti, että tässä maassa on näkyviä ryhmiä, jotka antavat hyväksyntänsä tälle taharrush gamae ilmiölle ja kaiken huipuksi suurin osa heistä on vielä naisia. Pitäisiköhän vaan itsekkin nostaa kädet ylös ja jäädä odottamaan lämpimiä kevät- ja kesäkelejä.

    • katupartio

      Poliisi vahvistaa joukkojaan Helsingissä lauantaina – "Uudenvuoden tapahtumat voivat toistua"

    • katupartio

      Perussuomalaisen Suomen Uutisten mukaan vastaanottokeskuksissa kiertää viestejä, joissa ihmisiä kehotetaan saapumaan Helsingin keskustaan lauantai-iltana kello kahdeksalta. Rikosylitarkastaja Juha Laaksonen toteaa Ylelle, että Helsingin poliisi suhtautuu asiaan vakavuudella. "On parempi varautua ja ennalta estää kuin jälkikäteen selvitellä tapahtuneita asioita", hän sanoo.

      • nytriittäälässytys

        Jossain vaiheessa kun härmäläinen veri alkaa kiehua ja sisäministeriksi valitaan Teuvo Hakkarainen lopuu rättipäiden suomalais naisien ahdistelu! On se nyt perkele, että me annamme heidän roskasakkinsa tulla tänne raiskaamaan ja kourimaan naisiamme! He eivät pidä meitä minään muuna kuin hyväksikäytettävinä hölmöinä. Tänne on kohta perustettava kunnioittamani Hakkaraisen kanssa isänmaallinen uusi puolue ja otettava maa haltuun, sanoivat kansainväliset huuhaa sopimukset mitä vain. Nykyinen hallitus pitää viedä saunan taakse ja lopettaa isänmaanpettureina! Suomen on hankittava oma ydinaseistus - teknologia meillä on, osaamista meillä on, materiaalit meillä on. Mitä helvettiä me tässä matelemme NATO:n tai Venäjän edessä?! Suomalaiset pystyvät mihin vain! Lopetetaan jo lässytys ja toimitaan!


    • mäkipartio

      Sambakarnevaalit alkaneet ulkomailla.Suomessa vain lapsia liukumäessä.

    • laskiaispartio

      Joko laskiaistaharrus on päässyt käyntiin Helsingissä?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4308
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      137
      3021
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2342
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      45
      2254
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1873
    6. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      91
      1832
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1586
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1539
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      148
      1384
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      32
      1200
    Aihe