Taharrush gamae ilmiö

katupartio

Tilanne jossa joukko miehiä piirittää naisen ja alkaa ahdistella tätä julkisella paikalla.Ilmiö on yleistynyt arabimaissa muutaman vuosikymmenen aikana mutta myös Intiassa ja Afganistanissa sattuneet joukkoraiskaukset voidaan mieltää taharrush käsitteen kautta.

11

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taaskorasisti

      Totta kai valloittajapojat saavat tehdä mitä haluaa. Ei ole kukaan kieltämässä. Viimeeksi ovat vyöryneet Eurooppaa valloittamaan. Täällä lisäksi paljon tyttöjä taharrutettaviksi kun emme ole alkaneet tyttöjä pitämään vaan keittiössä.

    • bussi

      Useimmiten tilanne etenee siten, että 10-20 turvapaikanhakijan joukko tulee bussiin ja kaikilla on laiton lippu. Kuskit kertovat, että eivät voi tässä tilanteessa tehdä muuta kuin jatkaa matkaa, sillä aikataulu on kuitenkin pidettävä. Nainen poliisi ja bussi ,joukkovoimalla siitä selviää.

    • lääplääp

      Soihdut sammuu kaikki väki nukkuu torkkupeittojensa alla Arkadianmäellä.Miesjoukkojen varjoon uudenvuoden vieton touhu hukkuu touhu hukkuu tip tap tip tap tapu tapu tip tap tip tip tap.

    • lääplääp

      Matujen uudenvuoden yö. Naisen ääreen veitikkaiset rientää veitikkaiset syövät paistia ja juovat lientä juovat lientä,tip tap tip tap tapu tapu tip tap tip tip tap.

    • ddaed

      Mistähän moinen tapa oikein juontaa juurensa? Viittaako se alhaiseen älykkyyosamäärään vai mihin? Tuntuisi että se tapa on jotenkin syvemmällä niissä ihmisissä. Ehkä naisen alhainen ja täysin alistettu asema on saanut sellaiset sairaat pervot kokoontumaan yhteen, jotka kaikki nauttivat siitä. Kasvatuksen ja elinympäristön tulosta se voi myös olla.

    • aikainenlintu

      Ihmettelen vaan kovasti, että tässä maassa on näkyviä ryhmiä, jotka antavat hyväksyntänsä tälle taharrush gamae ilmiölle ja kaiken huipuksi suurin osa heistä on vielä naisia. Pitäisiköhän vaan itsekkin nostaa kädet ylös ja jäädä odottamaan lämpimiä kevät- ja kesäkelejä.

    • katupartio

      Poliisi vahvistaa joukkojaan Helsingissä lauantaina – "Uudenvuoden tapahtumat voivat toistua"

    • katupartio

      Perussuomalaisen Suomen Uutisten mukaan vastaanottokeskuksissa kiertää viestejä, joissa ihmisiä kehotetaan saapumaan Helsingin keskustaan lauantai-iltana kello kahdeksalta. Rikosylitarkastaja Juha Laaksonen toteaa Ylelle, että Helsingin poliisi suhtautuu asiaan vakavuudella. "On parempi varautua ja ennalta estää kuin jälkikäteen selvitellä tapahtuneita asioita", hän sanoo.

      • nytriittäälässytys

        Jossain vaiheessa kun härmäläinen veri alkaa kiehua ja sisäministeriksi valitaan Teuvo Hakkarainen lopuu rättipäiden suomalais naisien ahdistelu! On se nyt perkele, että me annamme heidän roskasakkinsa tulla tänne raiskaamaan ja kourimaan naisiamme! He eivät pidä meitä minään muuna kuin hyväksikäytettävinä hölmöinä. Tänne on kohta perustettava kunnioittamani Hakkaraisen kanssa isänmaallinen uusi puolue ja otettava maa haltuun, sanoivat kansainväliset huuhaa sopimukset mitä vain. Nykyinen hallitus pitää viedä saunan taakse ja lopettaa isänmaanpettureina! Suomen on hankittava oma ydinaseistus - teknologia meillä on, osaamista meillä on, materiaalit meillä on. Mitä helvettiä me tässä matelemme NATO:n tai Venäjän edessä?! Suomalaiset pystyvät mihin vain! Lopetetaan jo lässytys ja toimitaan!


    • mäkipartio

      Sambakarnevaalit alkaneet ulkomailla.Suomessa vain lapsia liukumäessä.

    • laskiaispartio

      Joko laskiaistaharrus on päässyt käyntiin Helsingissä?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2132
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      58
      1048
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe