Tilanne jossa joukko miehiä piirittää naisen ja alkaa ahdistella tätä julkisella paikalla.Ilmiö on yleistynyt arabimaissa muutaman vuosikymmenen aikana mutta myös Intiassa ja Afganistanissa sattuneet joukkoraiskaukset voidaan mieltää taharrush käsitteen kautta.
Taharrush gamae ilmiö
11
112
Vastaukset
- Taaskorasisti
Totta kai valloittajapojat saavat tehdä mitä haluaa. Ei ole kukaan kieltämässä. Viimeeksi ovat vyöryneet Eurooppaa valloittamaan. Täällä lisäksi paljon tyttöjä taharrutettaviksi kun emme ole alkaneet tyttöjä pitämään vaan keittiössä.
- bussi
Useimmiten tilanne etenee siten, että 10-20 turvapaikanhakijan joukko tulee bussiin ja kaikilla on laiton lippu. Kuskit kertovat, että eivät voi tässä tilanteessa tehdä muuta kuin jatkaa matkaa, sillä aikataulu on kuitenkin pidettävä. Nainen poliisi ja bussi ,joukkovoimalla siitä selviää.
- lääplääp
Soihdut sammuu kaikki väki nukkuu torkkupeittojensa alla Arkadianmäellä.Miesjoukkojen varjoon uudenvuoden vieton touhu hukkuu touhu hukkuu tip tap tip tap tapu tapu tip tap tip tip tap.
- lääplääp
Matujen uudenvuoden yö. Naisen ääreen veitikkaiset rientää veitikkaiset syövät paistia ja juovat lientä juovat lientä,tip tap tip tap tapu tapu tip tap tip tip tap.
- ddaed
Mistähän moinen tapa oikein juontaa juurensa? Viittaako se alhaiseen älykkyyosamäärään vai mihin? Tuntuisi että se tapa on jotenkin syvemmällä niissä ihmisissä. Ehkä naisen alhainen ja täysin alistettu asema on saanut sellaiset sairaat pervot kokoontumaan yhteen, jotka kaikki nauttivat siitä. Kasvatuksen ja elinympäristön tulosta se voi myös olla.
- aikainenlintu
Ihmettelen vaan kovasti, että tässä maassa on näkyviä ryhmiä, jotka antavat hyväksyntänsä tälle taharrush gamae ilmiölle ja kaiken huipuksi suurin osa heistä on vielä naisia. Pitäisiköhän vaan itsekkin nostaa kädet ylös ja jäädä odottamaan lämpimiä kevät- ja kesäkelejä.
- katupartio
Poliisi vahvistaa joukkojaan Helsingissä lauantaina – "Uudenvuoden tapahtumat voivat toistua"
- katupartio
Perussuomalaisen Suomen Uutisten mukaan vastaanottokeskuksissa kiertää viestejä, joissa ihmisiä kehotetaan saapumaan Helsingin keskustaan lauantai-iltana kello kahdeksalta. Rikosylitarkastaja Juha Laaksonen toteaa Ylelle, että Helsingin poliisi suhtautuu asiaan vakavuudella. "On parempi varautua ja ennalta estää kuin jälkikäteen selvitellä tapahtuneita asioita", hän sanoo.
- nytriittäälässytys
Jossain vaiheessa kun härmäläinen veri alkaa kiehua ja sisäministeriksi valitaan Teuvo Hakkarainen lopuu rättipäiden suomalais naisien ahdistelu! On se nyt perkele, että me annamme heidän roskasakkinsa tulla tänne raiskaamaan ja kourimaan naisiamme! He eivät pidä meitä minään muuna kuin hyväksikäytettävinä hölmöinä. Tänne on kohta perustettava kunnioittamani Hakkaraisen kanssa isänmaallinen uusi puolue ja otettava maa haltuun, sanoivat kansainväliset huuhaa sopimukset mitä vain. Nykyinen hallitus pitää viedä saunan taakse ja lopettaa isänmaanpettureina! Suomen on hankittava oma ydinaseistus - teknologia meillä on, osaamista meillä on, materiaalit meillä on. Mitä helvettiä me tässä matelemme NATO:n tai Venäjän edessä?! Suomalaiset pystyvät mihin vain! Lopetetaan jo lässytys ja toimitaan!
- mäkipartio
Sambakarnevaalit alkaneet ulkomailla.Suomessa vain lapsia liukumäessä.
- laskiaispartio
Joko laskiaistaharrus on päässyt käyntiin Helsingissä?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1896726- 1551933
- 1131638
- 511360
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️511143Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢421041Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu981002Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6937Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan249908- 41879