Matikoita pilkkiin

Mistä se kannattasi hyryllä matikkaa pilkkiä, muualta tulleena en tiedä paikkoja?
776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Älä vain pilki Seitenjärven voimalan alapuolelta Eskimo Kyrpänen ilmoittaa heti poliisille....

Äänestä
  • Mikä mies se on tämä kyseinen herra kyrpänen

    Äänestä

  • Persu mikä asuu seitenoikealla.......on polttanut jo monta kalastajaa...

    Äänestä

Hän lienee herra Esa Heikkisen viransijainen Heikkisen ollessa väliaikaisesti virastaan pidätettynä.

Äänestä
  • Ja kuka se tämä esa heikkinen on?

    Äänestä

Ennen ongittiin Tuomijoen sillan ala puolelta n.100m. En tiiä onko noita mateen lieroja enää.

Äänestä
  • Siinä joku pitää katiskaa, joka talvi samassa kohti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rambetti kirjoitti:

Mistä se kannattasi hyryllä matikkaa pilkkiä, muualta tulleena en tiedä paikkoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu