Suomalainen Bed and Breakfast Milanon keskustassa

Italiafani1

Viime vuonna aivan keskustaan, rautatieaseman viereen on avattu suomalainen bed and breakfast "La Casa del Duca". Upeat 30-luvun tyyliin sisustetut huoneet.

Suoraan alakerrassa kaikki tärkeimmät julkiset kulkuvälineet. Keskustan nähtävyydet helposti saavutettavissa, sekä esim päiväretki gardajärvelle vaivaton järjestää kun juna-asema aivan vieressä.

Loistava vaihtoehto perinteiselle hotellille, samat palvelut mutta tunnelma intiimimpi ja kodinomainen. Suosittelen!

Nettisivu www.lacasadelduca.com

6

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maksaja

      Samat palvelut tuplahinnalla.

      • sono-a-casa

        Juu, kolmelta yöltä maaliskuussa maksaa kahdelle hengelle yli 600e. Kamalan kallis tuo "herttuan koti". Samantasoista saa läheltä ja alle 100e yö. Ryöstöhinta on tuo . Italiassa on lama eikä edes Milanossa ole kallista kun jaksaa etsiä vaihtoehtoa.


    • P.VittoriakinVieRoomaan

      Siis mitä v..tua? 600 € kolme yötä maaliskuussa,no huh huh. Sen verran F.S Centralen ympärillä hyviä yöpymiskohteita että todellakaan tartte/kannata tollasta rahaa maksaa. Mutta mikäs siinä jos ei hinnalla ole väliä... Aamiaista ja varsinkin sitä italialaista aamukahvia itse tykkään nauttia katukahviloissa,ja niitä myös alueella on muutama erittäin hyvä.

    • Nogo

      Kun menen Italiaan, miksi minun pitäisi yöpyä suomalaisten pitämissä yöpaikoissa ja noilla hinnoilla?? Saakohan sieltä aamiaiseksi juhlamokkaa, hernerokkaa, lenkkimakkaraa ja kaalikääryleitä....? :D

    • milanonmilla

      Kalliilta vaikuttaa, tavalliset kuolevaiset eivät varmaan siellä kuitenkaan kykene yöpymään. Majoitus on kuitenkin helppo löytää millä tahansa hintaa, kun vaan hieman etsii netistä. Milano on ihastuttava kaupunki, jossa on todella paljon katseltavaa, muutakin kuin kaupoja ja muotia, vaikka niistä se oikeastaan oopperan lisäksi parhaiten tunnetaan. Castello Sforzesco on kaunis linnoitus ja Leonardo Da Vincin Vimeistä ehtoollista tulee kanssa käydä katselemassa. Milanosta kerrotaan tarkemmin suomalaisella sivustolla, jonka kyseisen osion osoite on tässä: http://italia.matkalippu.info/milano

    • Suosin.paikallista

      Siis todellako suomalaista etsimään Milanosta! Matkoillani yritän välttää viimeiseen asti suomalaista. Heidän kanssaan voi elää Suomessa. Ja vielä tuolla hinnalla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      97
      2596
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      98
      1616
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      20
      992
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      42
      889
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      117
      876
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      736
    Aihe