On käynyt sellainen juttu

Etten oikein enää usko rakkauteen. On vain tietty kaava, jonka mukaan prosessi menee ja lopulta hyytyy. Toisaalta vapauttavaa, toisaalta surullista.
151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Et ole päässyt "henkiseen rakkauteen" käsiksi. Hurmiot syntyvät seksuaalisesta vetovoimasta (voi olla enemmänkin) ja kuten ruumis kuolee joskus niin sekin kuolee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hurmiostakaikkialkoi kirjoitti:

Etten oikein enää usko rakkauteen. On vain tietty kaava, jonka mukaan prosessi menee ja lopulta hyytyy. Toisaalta vapauttavaa, toisaalta surullista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu