En niin älykäs enkä

Ei sillä niin väliä, vaikka en koskaan tule yltämään yhtä korkealle kuin sinä. En millään osa alueella. Silti minun tunteeni sinuun tulevat olemaan aina korkeammat, kuin mitä sinä olet saavuttanut.
14114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mistä sen nyt vois niin varmuudella sanoa? Kumpi on älykkäämpi, ja mitä "korkealla" olevat tunteet meinaa?

Äänestä

hyvä kun ymmärrät oman idioottimaisuutesi, saatkin velloa itsevihassasi ainakin 10 vuotta

Äänestä
  • Pistetään heti kerralla elinkautinen.

    Äänestä

  • tosi hauskaa

    Äänestä

Aloittajan viesti oli paras lukemani viesti palstalla pitkästä aikaa: parisuhteesta tulee varmasti erinomainen kun kumpikin kilpailee siitä kummanko rakkaus toista kohtaan suurempi ja kumpiko haluaa enemmän toiselle hyvää. Tuo on oikeasti kaunista kilpailua niin ja älykästä.

Äänestä

ainiin, haluatko sinä sitä seksiä vai et?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Äänestä
  • Enpä kerro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • Kaikkihan sitä seksiä haluaa, mutta eri asia kenen kanssa.

    Äänestä

  • Just näin.

    Äänestä

  • Ajattele nyt, joku täällä seksiä haluaa kaikilta tuntemattomilta.

    Äänestä

Tämäkin viesti...miten hienosti ajateltu.

Äänestä

Ihan höpöhöpöä, seksiä vaan vonkaavat miehet tuolla(kin) tapaa, ihan selkeetä kauraa meille helmeilevän heteroille naisille.

Äänestä
  • Näin naisena ajattelen, että niin miehillä, kuin naisillakkin on yleensä parisuhteen tavoite se, että voisivat elää sovussa toisiaan kunnioitaen ja arvostaen. seksi kuuluu oleellisena osana useimpien parisuhteeseen.

    Äänestä

  • Aloittajalta kirjoitti:

    Näin naisena ajattelen, että niin miehillä, kuin naisillakkin on yleensä parisuhteen tavoite se, että voisivat elää sovussa toisiaan kunnioitaen ja arvostaen. seksi kuuluu oleellisena osana useimpien parisuhteeseen.

    Miehenä taas ajattelen, että ajattelisipa ikävöimäni vaalea ihanuuteni tuolla tavalla, vaikka hän onkin minua älykkäämpi nainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ymmärtäväinen kirjoitti:

Ei sillä niin väliä, vaikka en koskaan tule yltämään yhtä korkealle kuin sinä. En millään osa alueella. Silti minun tunteeni sinuun tulevat olemaan aina korkeammat, kuin mitä sinä olet saavuttanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu