äitini ja isäpuolenk erosivat väkivaltaisesti

tuntematonhenkilö

Tossa pari päivää sitten mun oikea äiti ja isäpuoleni erosivat. Äiti jätti siis isäpuoleni ja siitä se lähti. Isäpuoleni alkoi lyömään äitiäni, väkivaltaa perheessäni on aijemminkin tapahtunut (olen 14v) Isäpuoleni käyttäytyi aivan mielisairaasti kuultuaan äidin jättävän hänet. Tahdoin auttaa äitiä mutta pelkäsin liikaa isäpuoltani. Isäpuoli löi äitiä nyrkillä rajusti pari kertaa ja lähti sen jälkeen repun kanssa pois talostamme (en tiedä vieläkään missä tuo on tällä hetkellä) Äiti on ollut nämä kaksi päivää todella hiljainen mutta selittänyt silti minulle ja siskolleni miten asiat tämän jälkeen kulkee eteenpäin. Äitini ja isäpuoleni olivat olleet yhdssä nyt 5vuotta. Ei tässä muuta, kuhan ajattelin vähän avautua

3

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neukkula2

      Voisit mennä koulussa keskustelemaan asiasta koulupsykologin kanssa, hän antaa apua ja neuvoja.

      Ei kenenkään tarvi sietää hakkaavaa puolisoa. Älkää enää huoliko tuollaista miestä talouteenne. Keskustele äitisi kanssa ja sano että pärjäätte ilmankin, jos ei ole rahaa, sitä saa sosiaalitoimistosta.

      Vaikutat fiksulta nuorelta, sinun ei kuuluisi murehtia äitisi puolesta, kyllä asiat järjestyvät aikanaan.

    • Markus197611

      Tsemiä! Kirjoittaminenkin auttaa fiilikseen jo:)

    • 16-99

      Asiasta on syytä tehdä rikosilmoitus, sillä kyse on virallisen syytteen alaisesta teosta. Rikosilmoituksen voi tehdä myös lapsi.
      Rikosilmoitus sen vuoksi, että ehkä enemmin tai myöhemmin joku toinen nainen saa kokea saman. Se ei tietysti häntä pelasta, mutta tekijä on silloin jo rikoksenuusija ja saa teostaan kovemman rangaistuksen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6734
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4552
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      29
      3496
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      3047
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1915
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1620
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1616
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1543
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1409
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      47
      1350
    Aihe