Liideli on köyhien kauppa

Liidelissä käy enimmäkseen vain köyhät, sossutapaukset tai muuten vain ressukat.
25118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Tänne palstalle kirjoittavat enimmäkseen rumat, läskit, kehitysvammaiset, narkkarit, huorat, hinttarit,pikkunilkit,huumediilerit,putinin trollit,homot sekä sinun vanhempasi

Äänestä

Aloittaja on niin köyhä että pystyy moista kirjoittamaan.

Äänestä
  • Just niin ja jos hän ei ymmärrä, niin ainakin henkisesti köyhä?

    Äänestä

Todella, vähävaraisella on riittävästi tekemistä elantonsa kanssa ja omaa sen verran moraalista selkärankaa, ettei sorru kirjoittelemaan halveeraavasti kanssaihmisistään kuten moni parempiosaisena itseään pitävä.

Äänestä

Aloittaja on yksi vajaaälyisimmistä ihmisistä, ketä tänne palstalle kirjoittelee. Hän ei tajua sitä, miten hänelle vaan nauretaan.
Järkikin sanoo, että ei kai nyt kukaan täysjärkinen ihminen ajattele noin .
No, eipä sille vajaaälyisyydelle ihminen voi mitään ...

Äänestä

Aloittaja on trolli,huomiohuora ja unohtanut ottaa aamulääkkeet koska vastailee itselleen.

Äänestä
  • Siinä taas hullu heräsi fantasioissaan. Pysy perkele siellä Savonlinnan palstoilla. Täällä olet ei toivottu henkilö.

    Äänestä

Jos nyt vajukki aloittajan harakanvarpaista on rivien välistä lukeminen, niin hänen tulonsa koostuu pelkistä tuista, hän on tosielämässä pelkkä ressukka, eikä hänellä myöskään ole ystäviä joille puhua pahasta olostaan.
Surullista ajatella, että yhä useampi nuori kärsii mielenterveysongelmista, ja putoaa hiljalleen yhteiskunnan pulkasta.

Äänestä

Lidl on paras ruokakauppa Mikkelissä! Laatu on todella hyvää, ja hinta on kohdallaan. Lisäksi siellä on nopea asioida. K-kauppoihin kun vertaa, niin on helppo ymmärtää miksi se ketju menee alas kuin kivi järvenpohjaan.

Äänestä
  • Kukko tietää,, Muutos vastaisuutta on ollut Lidl ketjun tullessa suomenmarkkinoille , Ihmisten on ollut vaikea omaksua uutta, Tämä maa on kaiken kartellien pyhäkkö , ihmiset ovat entisestä sosiaalisesta järjestelmästä , asiakkaita on laidasta laitaan ,yläluokasta saakka ,, se riippuu vaan älykkyydestä , Lidl on rauhoittanut hintoja ,muuten elintarvikkeet olisivat 25% kalliimpia ,

    Äänestä

  • Nimenomaan Lidlissä pitää asioida, koska se on ainoa tekijä ruokakaupan alueella, joka pakottaa S ja K ryhmät reagoimaan. Jos tätä reaktiota ei tule, niin häviäjiä ovat S ja K kaupat. Voittaja on Lidl.

    Äänestä

Lidl laittaa Suomessa hinnat kohdalleen. Vaikka et koskaan kävisi siellä, nautit halvemmista hinnoista muissa kaupoissa.

Äänestä

Rahaa on meikäläisellä niin paljon että en paskalle taivu, ja mielelläni käyn Lidissä
ja olen ylpeä siitä :)

Äänestä
  • Mie nusssin itteeni persiiseen ja oon ylpeä siitä että laitan naisten mekon ja alushameen ja asut korkokenkineen päälle aina viikonloppuisin ja meikkaan huulet punaisiksi. kynnet lakkaan ja muutenkin puhun kimeesti iteksein . Tuntuu hyvältä olla osa-aika nainen tennispallot tisseinä tissiliivien tukemana. Lähden ulos nyt naisena kun siellä on kova lpakkaskeli. Ihmisien ilkkumiselta ja katseilta välttyy kun ei ole muna lahkeessa pullottamassa .

    Äänestä

  • IhanaParfyymintuoksu kirjoitti:

    Mie nusssin itteeni persiiseen ja oon ylpeä siitä että laitan naisten mekon ja alushameen ja asut korkokenkineen päälle aina viikonloppuisin ja meikkaan huulet punaisiksi. kynnet lakkaan ja muutenkin puhun kimeesti iteksein . Tuntuu hyvältä olla osa-aika nainen tennispallot tisseinä tissiliivien tukemana. Lähden ulos nyt naisena kun siellä on kova lpakkaskeli. Ihmisien ilkkumiselta ja katseilta välttyy kun ei ole muna lahkeessa pullottamassa .

    Kaikkihan nyt tuota tekevät ja minä käyn myös lidelissä vaikka rahaa on monta euroo vieläkin.

    Äänestä

  • IhanaParfyymintuoksu kirjoitti:

    Mie nusssin itteeni persiiseen ja oon ylpeä siitä että laitan naisten mekon ja alushameen ja asut korkokenkineen päälle aina viikonloppuisin ja meikkaan huulet punaisiksi. kynnet lakkaan ja muutenkin puhun kimeesti iteksein . Tuntuu hyvältä olla osa-aika nainen tennispallot tisseinä tissiliivien tukemana. Lähden ulos nyt naisena kun siellä on kova lpakkaskeli. Ihmisien ilkkumiselta ja katseilta välttyy kun ei ole muna lahkeessa pullottamassa .

    oliko tässäkin Raskin Pia asialla. No olipa hyvinkin. Sen mielipiteet on niin helppo tunnistaa että ovat kuin kursivoitu muiden mielipiteiden joukossa.

    Äänestä

Oispa rahaa käydä edes liidelissä.

Äänestä

Olipa hyvä mainos.

Äänestä

Sossu jakaa paljon rahaa ja autoja Tampereella, Lidlin pihoilla kun näkyy joka päivä uudehkoja Mersuja , Audeja , Volvoja ym.ym.
Mun MB kanssa vm 2016 .

Äänestä

Kävisin Lidlissä, jos ei matka olisi niin pitkä. en siis asu Mikkelissä vaan lähikunnassa enkä omista autoa. Mulla kyllä rahat riittää s-markettiin, mutta aina jos mahdollista, eli saan kyytiä kotiin, menen Lidlin kautta. Sieltä tuleekin monta monta kassia tavaraa mukaan. Pitkät jonot joskus mutta ne menee nopeammin kuin vaikka S-marketissa. Lidlin kassat ei jää turhia höpöttämään niin kuin josain muualla. Mikkelin Lidlissä on ilo asioida, joskus vaan joutuu myyjää etsimään. Vaihtelevat tuotteiden paikkaa usein.
Kuulun näihin työttömiin, mutta olen säästäväinen ja aina on rahaa säästössä. Mutta Lidlissä käy kyllä ihan normaali porukkaa, eikä se ulkonäössä näy onko johtaja vai mikä.

Äänestä

Voi voi

Äänestä

No höh

Äänestä

Rikkaathan ne vasta nuukia onkin. Jos niitä edes suomessa on. Työnteolla kun ei rikastu.

Äänestä

jollai lihavalla vanhalla naisella oli tänää kakat housussa lidlissä. :(

Äänestä
  • Turahti housuun, kun tajus miten edullista kaikki on lidlissä;)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


myösrumat kirjoitti:

Liidelissä käy enimmäkseen vain köyhät, sossutapaukset tai muuten vain ressukat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu