Murtuma seksin jälkeen

Tuli tuossa viikko sitten harrastettua anaaliyhdyntää. Toimin siis ottavana osapuolena, yhdynnän jälkeen on alkanut alaselkään koskemaan ja kalua on tosi vaivalloista saada enää pystyyn, kellään kokemusta tällaisesta. Onko voinut joku murtua yms?
12167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

....

Äänestä
  • Olet ollut jotenkin huonossa asennossa ja selkälihaksesi on venähtänyt. Ilmeisesti et harrastaa kuntoilua etkä käy salilla. Mikään murtuma tai muu sellainen ei voi olla kysessä
    Anaaliyhdyntä tuskin on tekemissä seisokkisi kanssa. Ilmeisesti olet kova tupakoitsija ja oli sattuma, että seisokkisi huononiminen tapahtui juuri samanaikaisesti.
    Selkään auttaa kylmämägeelit yms. apteekin tuotteet. Selän hieronta tuo myös avun.
    Missä asennossa harrastitte yhdyntää ja oliko montakin varvia. Pitempi rasite huonossa asennossa vaatii hyvät selkälihakset.
    Voit kokeilla myös jotain lämmintä alaselkääsi sekä kiputulehduslääkkeitä.

    Äänestä

Makasin mahalleen ja partneri pani takaapäin.

Äänestä
  • Ihan hyvä ja turvallinen asento. Syö lyhyt kuuri Burana 400. En edelleen usko, että yhdyntä olisi jotain aiheuttanut. Jos ei viikossa parane, niin sitten lääkäriin, mutta ei Sinun välttämättä tarvitse, ettet halua, kertoa mistä alkoi. Syy kipuun pitää selvittää. Minkän ikäinen muuten oot.

    Äänestä

JÄTÄ HOMOSTELUT!! sitten ei tarvitse parkua palsoilla enään

Äänestä

Miten niin homostelu muija raiskas dildolla.

Äänestä

Se oli Jumalan rangaistus. Ei kuulu miehen ottaa anaalinsa sisään mitään.

Äänestä

Kipu aiheuttaa huolta eikä siksi ole ihme, ettei kalu nouse.
Syynä voi olla myös eturauhasessa. Rajun menon seurauksena eturauhanen voi olla turvoksissa ja seurauksena vanhan miehen vaivat. Jos olet oikein hentoluinen, ulkoinen paine on voinut rikkoa lantion luita ja aiheuttaa kuvaamasi ongelman. Onko kipu ulkoinen vai sisäinen? Epäergonominen asento ja ulkoinen rytkytys voi tuntua alaselässä. Ensisijaisesti koittaisin buranaa ja kevyttä voimistelua, jotta mahdollinen puristuksissa oleva hermo vapautuu. Periaatteessa ongelma voi olla myös valtimoahtaumassa. Monet sekstaavat kännissä. Runsas krapula lisää veritukoksen riskiä, minkä seurauksena kalu ei toimi. Suosittelen menemään lääkäriin selvittämään kivun syyn. Eiköhän vaiva hoidu samalla.

Äänestä

Höpö, höpö.. " rikkoa lantion luita" Kaikkea sitä kuuleekin. Ei kenenkään hentoluisenkaan tarvitse pelätä luiden särkymistä nussittaessa. EI yhdynnässä tapahdu mitään vahinkoa aikuisten kesken: Sitä on harrastettu vuosisatoja niin hetero kuin homoseksissäkin. Lähes puolet ihmiskunnasta olisi raajarikkiosia jos noin kävisi.
Eikä myöskään eturauhaselle tapahdu mitään. Oletan, että tässä on nyt kaksi eri asiaa jotenkin yhdistynyt väärin eli sattumusten sattuma. Aloittaja ei myöskään kertonut ikäänsä sekä missä vaiheessa yhdynnän jälkeen tunsi kipua. JOS yhdynnän aikana tapahtuisi jotain, niin kipu alkaisi jo yhdynnän kestäessä eikä vasta jälkikäteen.
Yhdyntää on turha pelätä.

Äänestä
  • Kun jossitellaan, tehdään se edes kunnolla. Anorektinen ja osteoporoottinen alle 50 kiloinen mies voi saada luun murtumia jo pienestä tönäisystä. Seksi ei ole murtuman syy.

    Minäkään en usko, että eturauhanen vahingoittuisi seksissä. Joitain onnekkaita olen kuullut saaneet orgasmin anaaliseksistä, joten stimulointi ja mikset väliaikainen turvotuskin olisi mahdollinen.

    Eksoottisempiakin tarinoita olen kuullut sattumuksista, joita voi tapahtua myös heteroille. Heteroilla penismurtumat ovat mahdollisia ja siitä mitä ilmeisimmin tässä käytetty sanasto.

    Äänestä

Penis voi kyllä rajummassa menossa murtua - mutta jos näin, saatanallinen kipu kikkelissä ja olisit jo hakeutunut hoitoon. Harvinaista tuo murtuma, muttei mitenkään tavatonta - ensiavussa asia on tuttu juttu.

Äänestä

Jos bottomi on mahallaan pehmeällä sängyllä ja toppi painaa päällä pahasti alaspäin niin selkä ranka on taivutuksessa taaksepäin mikä on vaarallista. Ei ehkä ole liiottelua jos aloittaja kävisi näyttämässä selkäänsä lääkärille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Helppiäkehiin kirjoitti:

Tuli tuossa viikko sitten harrastettua anaaliyhdyntää. Toimin siis ottavana osapuolena, yhdynnän jälkeen on alkanut alaselkään koskemaan ja kalua on tosi vaivalloista saada enää pystyyn, kellään kokemusta tällaisesta. Onko voinut joku murtua yms?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu