Ihmettelen työnantajia jotka suovat sen mahdollisuuden käyttää älypuhelimia työn aikana. Käyn kerran viikossa katsomassa omaistani eräässä monikansallisen hoitoalan laitoksessa. Joka helv..... kerta tulee käytävällä vastaanhoitaja kyseinen laite kourassa sitä rämpplläillen.
Yst. terveisin violettia ylle
Äly puhelimet
10
270
Vastaukset
- Toiselta-alalta
Mulle työnantaja on hankkinut älypuhelimen ja myös kannustaa sitä käyttämään niin työ, kuin vapaa-ajallakin. siihen on asenettu myös työssä tarvittava sovellus, joten en edes pystyisi töitäni tekemään, ellen saisi sitä räplätä työajalla.
Maksan sen käytöstä veroa valtiolle 20 €/ kk, joten käytän puhelinta maksimaalisen paljon, jotta saisin kustannuksesta mahdollisimman paljon irti.- enunohdaasiaa
Tuon ymmärrän hyvin jos niin on? Käsittääkseni hoitoala on hieman eri juttu? Varmaankin sillä saa hoidettua virikkeitä asukeilla
- KaksipiippuinenJuttu
Tyytyväinen hoitsu hoitaa iloisemmin... Periaatteessa ihan kaikkea ei aina kannata kieltääkään, koska samalla työhyvinvointi kärsii ja se näkyy sitten naamasta.
Tietysti sitten on eri asia, jos puhelin alkaa varastamaan työaikaa. - puhelimensysteemi
Mullakin on tuommoinen puhelin työnteettäjän puolesta. Siihen tulee kaikki työtilaukset ja ne kirjataan kellonaikoineen. Siitä hyvästä käytän sitä puhelinta omiin tarpeisiini juuri kuten verohallinto antaa luvan. 20 euroa/kk työsuhdepuhelin.
Voihan noilla hoitsuillakin olla systeemi, jossa pomo lähettää viestin "Käy huoneessa 286"
- samsunki
"vastaanhoitaja"
Mikäs ammattinimike tuo on? Tarttisko aloittaja myös sen "äly puhelimen"- lumiat
en tiedä vielä miten hoidat samsunkin kanssa infektion sun varpaiden välistä? se tässä huolestuttaa kun en voi sitä tehdä "älypuhelimella", en voi ottaa tulehdusta vastaan sun saatanan samsunkin kaa, vitun valopää!
- samsunki
Hermostuko" vastaanhoitaja äly puhelin" kommentista? Mitä sä oot pössytelly kun tuo sun juttus ei ole selkokielistä.
- älyhoiäläjätätä
lumiat kirjoitti:
en tiedä vielä miten hoidat samsunkin kanssa infektion sun varpaiden välistä? se tässä huolestuttaa kun en voi sitä tehdä "älypuhelimella", en voi ottaa tulehdusta vastaan sun saatanan samsunkin kaa, vitun valopää!
Infektion hoitoon saa hyvin tietoa gooklettamalla. ; )
- guio
lumiat kirjoitti:
en tiedä vielä miten hoidat samsunkin kanssa infektion sun varpaiden välistä? se tässä huolestuttaa kun en voi sitä tehdä "älypuhelimella", en voi ottaa tulehdusta vastaan sun saatanan samsunkin kaa, vitun valopää!
Voi kiesus mitä sepustusta.
- Luntatupaan
guio kirjoitti:
Voi kiesus mitä sepustusta.
Guin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521987
- 621912
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121445- 611251
- 501219
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643