Kävellen ainakin aluksi lentokentältä Manalaan. Lennon jälkeen yöpyisin lentokentän lähellä jossakin halvassa hotellissa. Onko ehdotuksia? (ei yhteismajoituksia)
Phuketin lentokentän lähellä HALPA hotelli
6
158
Vastaukset
- SeikkailuOdottaa
Siis Kamalaan. Toivottavasti ei Manalaan.
- HyväVinkki
Ota teltta mukaan, ne ei paina kuin noin 2 kg. Siinä halpa majoitus persaukiselle.
- SeikkailuOdottaa
Kiitos mutta nyt ei ole rahasta kysymys, vaan seikkailusta edullisesti. Hyvä kun edes joku vastaa, vaikka sinun vastauksestasi ei nyt ole hyötyä.
- Omientuntemustenmukaan
Kun vaeltelemaan lähtee, kannattaa katsoa tilanteen mukaan missä asuu.
Kyllä siellä Hotskuja riittää ja horatusuja kanssa.
Joku väitti, että Phuken saarella löytyy parikymmentä Centaraa. Ainut, jonka tiedän, on
http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/thaimaa/hua-hin/centara-hua-hin-grand-resort-villas/pc-000014222/?gclid=CKia5ZfJrsoCFeXacgodQOMNMA&dclid=CMaV7JfJrsoCFY5NGAodZjkJ8Q- HyvääReissuaVaan
Onko Hua Hin Phuketissa?Vai oletko Finnmatkojen ja Hua Hin lobbari.
Hua Hiniin ei kannata seikkailuja lähteä hakemaan ei mitään nähtävää saati ajanvietteitä. Se jo kertoo kaiken kun toinen jalka haudassa viihtyvät eläkeläiset viihtyvät siellä, ei siellä muut sitten viihdykkään.
Aloittajalle en todellakaan suosittele kävelyä lentokentältä Thaimaan liikenne kun on mitä on. Mene Kamalaan taksilla ja kysy kuskilta edullista majoitusta. Tai varaa netistä joku luukku ja katsele paikan päällä lisää. Room for rent 400B kylttejä löytyy.
- VinkVinkVink
Jos lähtee seikkailemaan niin olisi hyvä osata googlettaa edullisia hotelleja netistä. Vaikka haulla cheap hotels Kamala tai cheap gueasthouse kamala. Englantia tai ja thain kieltä olisi myös hyvä osata. Hyvää seikkailua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988