Kävellen ainakin aluksi lentokentältä Manalaan. Lennon jälkeen yöpyisin lentokentän lähellä jossakin halvassa hotellissa. Onko ehdotuksia? (ei yhteismajoituksia)
Phuketin lentokentän lähellä HALPA hotelli
6
204
Vastaukset
- SeikkailuOdottaa
Siis Kamalaan. Toivottavasti ei Manalaan.
- HyväVinkki
Ota teltta mukaan, ne ei paina kuin noin 2 kg. Siinä halpa majoitus persaukiselle.
- SeikkailuOdottaa
Kiitos mutta nyt ei ole rahasta kysymys, vaan seikkailusta edullisesti. Hyvä kun edes joku vastaa, vaikka sinun vastauksestasi ei nyt ole hyötyä.
- Omientuntemustenmukaan
Kun vaeltelemaan lähtee, kannattaa katsoa tilanteen mukaan missä asuu.
Kyllä siellä Hotskuja riittää ja horatusuja kanssa.
Joku väitti, että Phuken saarella löytyy parikymmentä Centaraa. Ainut, jonka tiedän, on
http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/thaimaa/hua-hin/centara-hua-hin-grand-resort-villas/pc-000014222/?gclid=CKia5ZfJrsoCFeXacgodQOMNMA&dclid=CMaV7JfJrsoCFY5NGAodZjkJ8Q- HyvääReissuaVaan
Onko Hua Hin Phuketissa?Vai oletko Finnmatkojen ja Hua Hin lobbari.
Hua Hiniin ei kannata seikkailuja lähteä hakemaan ei mitään nähtävää saati ajanvietteitä. Se jo kertoo kaiken kun toinen jalka haudassa viihtyvät eläkeläiset viihtyvät siellä, ei siellä muut sitten viihdykkään.
Aloittajalle en todellakaan suosittele kävelyä lentokentältä Thaimaan liikenne kun on mitä on. Mene Kamalaan taksilla ja kysy kuskilta edullista majoitusta. Tai varaa netistä joku luukku ja katsele paikan päällä lisää. Room for rent 400B kylttejä löytyy.
- VinkVinkVink
Jos lähtee seikkailemaan niin olisi hyvä osata googlettaa edullisia hotelleja netistä. Vaikka haulla cheap hotels Kamala tai cheap gueasthouse kamala. Englantia tai ja thain kieltä olisi myös hyvä osata. Hyvää seikkailua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672415- 661397
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww761230EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje61152- 79865
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19860- 44713
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta84693Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe26668- 30656