Kävellen ainakin aluksi lentokentältä Manalaan. Lennon jälkeen yöpyisin lentokentän lähellä jossakin halvassa hotellissa. Onko ehdotuksia? (ei yhteismajoituksia)
Vastaukset 6
- SeikkailuOdottaa
Siis Kamalaan. Toivottavasti ei Manalaan.
- HyväVinkki
Ota teltta mukaan, ne ei paina kuin noin 2 kg. Siinä halpa majoitus persaukiselle.
- SeikkailuOdottaa
Kiitos mutta nyt ei ole rahasta kysymys, vaan seikkailusta edullisesti. Hyvä kun edes joku vastaa, vaikka sinun vastauksestasi ei nyt ole hyötyä.
- Omientuntemustenmukaan
Kun vaeltelemaan lähtee, kannattaa katsoa tilanteen mukaan missä asuu.
Kyllä siellä Hotskuja riittää ja horatusuja kanssa.
Joku väitti, että Phuken saarella löytyy parikymmentä Centaraa. Ainut, jonka tiedän, on
http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/thaimaa/hua-hin/centara-hua-hin-grand-resort-villas/pc-000014222/?gclid=CKia5ZfJrsoCFeXacgodQOMNMA&dclid=CMaV7JfJrsoCFY5NGAodZjkJ8Q- HyvääReissuaVaan
Onko Hua Hin Phuketissa?Vai oletko Finnmatkojen ja Hua Hin lobbari.
Hua Hiniin ei kannata seikkailuja lähteä hakemaan ei mitään nähtävää saati ajanvietteitä. Se jo kertoo kaiken kun toinen jalka haudassa viihtyvät eläkeläiset viihtyvät siellä, ei siellä muut sitten viihdykkään.
Aloittajalle en todellakaan suosittele kävelyä lentokentältä Thaimaan liikenne kun on mitä on. Mene Kamalaan taksilla ja kysy kuskilta edullista majoitusta. Tai varaa netistä joku luukku ja katsele paikan päällä lisää. Room for rent 400B kylttejä löytyy.
- VinkVinkVink
Jos lähtee seikkailemaan niin olisi hyvä osata googlettaa edullisia hotelleja netistä. Vaikka haulla cheap hotels Kamala tai cheap gueasthouse kamala. Englantia tai ja thain kieltä olisi myös hyvä osata. Hyvää seikkailua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1162406Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???381491Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6421014- 106993
- 71962
- 97888
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76710- 70706
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686