Phuketin lentokentän lähellä HALPA hotelli

SeikkailuOdottaa

Kävellen ainakin aluksi lentokentältä Manalaan. Lennon jälkeen yöpyisin lentokentän lähellä jossakin halvassa hotellissa. Onko ehdotuksia? (ei yhteismajoituksia)

6

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SeikkailuOdottaa

      Siis Kamalaan. Toivottavasti ei Manalaan.

    • HyväVinkki

      Ota teltta mukaan, ne ei paina kuin noin 2 kg. Siinä halpa majoitus persaukiselle.

      • SeikkailuOdottaa

        Kiitos mutta nyt ei ole rahasta kysymys, vaan seikkailusta edullisesti. Hyvä kun edes joku vastaa, vaikka sinun vastauksestasi ei nyt ole hyötyä.


    • Omientuntemustenmukaan
      • HyvääReissuaVaan

        Onko Hua Hin Phuketissa?Vai oletko Finnmatkojen ja Hua Hin lobbari.
        Hua Hiniin ei kannata seikkailuja lähteä hakemaan ei mitään nähtävää saati ajanvietteitä. Se jo kertoo kaiken kun toinen jalka haudassa viihtyvät eläkeläiset viihtyvät siellä, ei siellä muut sitten viihdykkään.
        Aloittajalle en todellakaan suosittele kävelyä lentokentältä Thaimaan liikenne kun on mitä on. Mene Kamalaan taksilla ja kysy kuskilta edullista majoitusta. Tai varaa netistä joku luukku ja katsele paikan päällä lisää. Room for rent 400B kylttejä löytyy.


    • VinkVinkVink

      Jos lähtee seikkailemaan niin olisi hyvä osata googlettaa edullisia hotelleja netistä. Vaikka haulla cheap hotels Kamala tai cheap gueasthouse kamala. Englantia tai ja thain kieltä olisi myös hyvä osata. Hyvää seikkailua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1397
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1230
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      6
      1152
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      865
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      860
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      713
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      84
      693
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      26
      668
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      656
    Aihe