Lomalle Krabille ensi viikolla.
Ei jaksaisi pakkailla paljoa tavaroita mukaan.
Löytyykö Krabilta vaatekauppoja joista saa uikkareita, farkkushortseja ja t-paitoja? Ja minkälainen hintataso em. tavaroilla?
Entäs aurinkorasvat, löytyykö Hawaiian Tropic ja Piz Buin tuotemerkkejä? Ja näiden hintataso?
Vaatteiden hinta ja valikoima Krabilla? Aurinkoras
14
230
Vastaukset
Krabi Townista löytyy kaikenlaista tavaraa ja vaatetta. Rasvoja myös erilaisia, juuri kyseisiä en osaa sanoa löytyykö. Ao Nangista löytyy myös, jonne olet todennäköisesti olet menossa.
- TyttiHki
Simmarit noin 1000-1500thb (25€) shortsit noin 500 ja T-paidat 100thb ylöspäin. Aurinkorasvat Suomen hinnoissa.
- TyttiHki
Siis 1000thb on 25€
- ölmnjhu
Ei kannata roudata Suomesta paikan päältä saat kaiken tarvittavan.
- hyvveelommoo
1000thb uikkareista on hirveä kusetushinta. Mutta hulabalootahan se on koko aonangi, kuin kanarialla olisi. Kotimatkalla kurkattiin ja ihan pahaa teki kun itse tultiin lähes paratiisista. Mutta ihan sopiva pakettipaikka pertti perusjampoille.
- Parastalomaa
Onneks ihmiset on erilaisia. Se on rikkaus että ihmiset tykkäävät eri asioista.
Ajattele jos kaikki tykkäis olla samassa paikassa lomalla kuin sinä.
Tai että kaikilla olis samanlainen auto kuin sulla.
Tai samanlainen vaimo kuin sulla. Voi YÖK... YÖK SENTÄÄN... - hintatietoinen
hyvveelommoo kirjoitti:
1000thb uikkareista on hirveä kusetushinta. Mutta hulabalootahan se on koko aonangi, kuin kanarialla olisi. Kotimatkalla kurkattiin ja ihan pahaa teki kun itse tultiin lähes paratiisista. Mutta ihan sopiva pakettipaikka pertti perusjampoille.
Naisten uimapuku maksaa noin 1000-1500 paateroa. Miesten simmarit 300 paateroa ylöspäin.
- juupisjaa
Parastalomaa kirjoitti:
Onneks ihmiset on erilaisia. Se on rikkaus että ihmiset tykkäävät eri asioista.
Ajattele jos kaikki tykkäis olla samassa paikassa lomalla kuin sinä.
Tai että kaikilla olis samanlainen auto kuin sulla.
Tai samanlainen vaimo kuin sulla. Voi YÖK... YÖK SENTÄÄN...Se onkin todella huojentava tieto, että vieläkin suurin osa turisteista ahtautuu näihin tiettyihin (matkatoimistojen) rysiin. Pitääpähän "helmet" ainakin piirun verran kauemmin autenttisempana ja hinnat kohdillaan.
- 0976
Sama. Valtakunnassa kaikki hyvin hiin kauan kuin isot matkanjärjestäjät raportoivat tuttujen suosikkien pitävän pintansa vuodesta toiseen ;D
- priorisointia
Ei jaksa pakata mutta jaksaa juosta kauppoja etsimässä päällepantavaa loman ajaksi?
- Putsuli
Jaaha. Taas tuli taas tällainen yksi jonka mielestä kaikkien pitäisi tehdä niinkuin hänen.
No, Itsestä shoppailu on kivaa. Pakkaaminen ei. Tuolla saa kierrelty markkinoilla ulkoilmassa auringonpaisteessa samalla kun juo kylmän oluen. Ja ostaa ne shortsit siinä samalla. - OikolukuharjMars
Putsuli kirjoitti:
Jaaha. Taas tuli taas tällainen yksi jonka mielestä kaikkien pitäisi tehdä niinkuin hänen.
No, Itsestä shoppailu on kivaa. Pakkaaminen ei. Tuolla saa kierrelty markkinoilla ulkoilmassa auringonpaisteessa samalla kun juo kylmän oluen. Ja ostaa ne shortsit siinä samalla.Miten "hän" sitten tekee? Kerro ihmeessä.
- palaaja02
vaatevalikoimat todella huonot ja isoin koko noin 38-40 ja ne ei vastaa suomalaisia kokoja vaan on pienempiä. tuotteet malliltaan ei houkuta myös krabi townissa. niissä outlet myymälöissä en käynyt.
rantavaatteita ja t paitoja lähinnä löytyy. hintataso ei ole enään mikään edellinen. ottaisin kaikki perustarvikkeet mukaan suomesta.
räätälin kanssa kannattaa olla varovainen jos ei tuttu paikka ennestään tekijöitä todellakin joka lähtöön. - HyvääMatkaa
Kuningaskunnassa ja Valtakunnassa kaikki hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1343060- 71630
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221354Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371041
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381022Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36897