Lomalle Krabille ensi viikolla.
Ei jaksaisi pakkailla paljoa tavaroita mukaan.
Löytyykö Krabilta vaatekauppoja joista saa uikkareita, farkkushortseja ja t-paitoja? Ja minkälainen hintataso em. tavaroilla?
Entäs aurinkorasvat, löytyykö Hawaiian Tropic ja Piz Buin tuotemerkkejä? Ja näiden hintataso?
Vaatteiden hinta ja valikoima Krabilla? Aurinkoras
14
265
Vastaukset
Krabi Townista löytyy kaikenlaista tavaraa ja vaatetta. Rasvoja myös erilaisia, juuri kyseisiä en osaa sanoa löytyykö. Ao Nangista löytyy myös, jonne olet todennäköisesti olet menossa.
- TyttiHki
Simmarit noin 1000-1500thb (25€) shortsit noin 500 ja T-paidat 100thb ylöspäin. Aurinkorasvat Suomen hinnoissa.
- TyttiHki
Siis 1000thb on 25€
- ölmnjhu
Ei kannata roudata Suomesta paikan päältä saat kaiken tarvittavan.
- hyvveelommoo
1000thb uikkareista on hirveä kusetushinta. Mutta hulabalootahan se on koko aonangi, kuin kanarialla olisi. Kotimatkalla kurkattiin ja ihan pahaa teki kun itse tultiin lähes paratiisista. Mutta ihan sopiva pakettipaikka pertti perusjampoille.
- Parastalomaa
Onneks ihmiset on erilaisia. Se on rikkaus että ihmiset tykkäävät eri asioista.
Ajattele jos kaikki tykkäis olla samassa paikassa lomalla kuin sinä.
Tai että kaikilla olis samanlainen auto kuin sulla.
Tai samanlainen vaimo kuin sulla. Voi YÖK... YÖK SENTÄÄN... - hintatietoinen
hyvveelommoo kirjoitti:
1000thb uikkareista on hirveä kusetushinta. Mutta hulabalootahan se on koko aonangi, kuin kanarialla olisi. Kotimatkalla kurkattiin ja ihan pahaa teki kun itse tultiin lähes paratiisista. Mutta ihan sopiva pakettipaikka pertti perusjampoille.
Naisten uimapuku maksaa noin 1000-1500 paateroa. Miesten simmarit 300 paateroa ylöspäin.
- juupisjaa
Parastalomaa kirjoitti:
Onneks ihmiset on erilaisia. Se on rikkaus että ihmiset tykkäävät eri asioista.
Ajattele jos kaikki tykkäis olla samassa paikassa lomalla kuin sinä.
Tai että kaikilla olis samanlainen auto kuin sulla.
Tai samanlainen vaimo kuin sulla. Voi YÖK... YÖK SENTÄÄN...Se onkin todella huojentava tieto, että vieläkin suurin osa turisteista ahtautuu näihin tiettyihin (matkatoimistojen) rysiin. Pitääpähän "helmet" ainakin piirun verran kauemmin autenttisempana ja hinnat kohdillaan.
- 0976
Sama. Valtakunnassa kaikki hyvin hiin kauan kuin isot matkanjärjestäjät raportoivat tuttujen suosikkien pitävän pintansa vuodesta toiseen ;D
- priorisointia
Ei jaksa pakata mutta jaksaa juosta kauppoja etsimässä päällepantavaa loman ajaksi?
- Putsuli
Jaaha. Taas tuli taas tällainen yksi jonka mielestä kaikkien pitäisi tehdä niinkuin hänen.
No, Itsestä shoppailu on kivaa. Pakkaaminen ei. Tuolla saa kierrelty markkinoilla ulkoilmassa auringonpaisteessa samalla kun juo kylmän oluen. Ja ostaa ne shortsit siinä samalla. - OikolukuharjMars
Putsuli kirjoitti:
Jaaha. Taas tuli taas tällainen yksi jonka mielestä kaikkien pitäisi tehdä niinkuin hänen.
No, Itsestä shoppailu on kivaa. Pakkaaminen ei. Tuolla saa kierrelty markkinoilla ulkoilmassa auringonpaisteessa samalla kun juo kylmän oluen. Ja ostaa ne shortsit siinä samalla.Miten "hän" sitten tekee? Kerro ihmeessä.
- palaaja02
vaatevalikoimat todella huonot ja isoin koko noin 38-40 ja ne ei vastaa suomalaisia kokoja vaan on pienempiä. tuotteet malliltaan ei houkuta myös krabi townissa. niissä outlet myymälöissä en käynyt.
rantavaatteita ja t paitoja lähinnä löytyy. hintataso ei ole enään mikään edellinen. ottaisin kaikki perustarvikkeet mukaan suomesta.
räätälin kanssa kannattaa olla varovainen jos ei tuttu paikka ennestään tekijöitä todellakin joka lähtöön. - HyvääMatkaa
Kuningaskunnassa ja Valtakunnassa kaikki hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1303837Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso83169Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai322854Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122712Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1322423- 431931
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es611215"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For831156Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 781109Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361109