Vanhemmat raivostuivat

- Forssassa turvapaikanhakijat ottavat netin kautta yhteyttä paikalVanhemmat raivostuivat – lisiin tyttöihin


http://mvlehti.net/2016/01/16/vanhemmat-raivostuivat-forssassa-turvapaikanhakijat-ottavat-netin-kautta-yhteytta-paikallisiin-tyttoihin/
15138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

"Vanhemmat raivostuivat – Forssassa turvapaikanhakijat ottavat netin kautta yhteyttä paikallisiin tyttöihin
Suomen lainsäädäntö laahaa jäljessä tässä uudessa tilanteessa, jossa aikuiset turvapaikanhakijat vonkaavat paikkakunnan pikkutyttöjä netitse.

Facebookissa, julkisessa Kanta-Hämeen tilannetiimi -ryhmässä on tänään käyty kuumaa keskustelua Forssaan tulleista turvapaikanhakijoista, jotka lähettelevät tytöille viestejä netin kautta otettuaan selville, missä tytöt asuvat."

Voihan sanonko mikä! SPR:lle on ilmoitettu jo aikaisemmin vastaavasta eivätkä puutu asiaan mitenkään? On tämä merkillistä!

Ja missä on VOKIN henkilökunta? Ei ollut tänään kuulemma paikalla kun yrittivät mennä selvittämään asiaa!

Äänestä
  • Älä pelkää. Kyllä ne SPR:n vapaaehtoiset tädit PANEE mamut vielä kuriin.
    SPR se täyden palvelun talo!

    Äänestä

Matutus meni liian pitkälle

Äänestä

"Vanhemmat raivostuivat – Forssassa turvapaikanhakijat ottavat netin kautta yhteyttä paikallisiin tyttöihin"

Johtuisikohan kenties siitä, että tytöt ovat itse oma-aloitteisesti osoittaneet äärimmäistä kiinnostusta näitä kauniita poikia kohtaan, kuten nuorten naisten luontoon kuuluu? Sitäpaitsi mitä se vanhemmille kuuluu, antaa nuorten elää elämää ja seikkailla ilman turhanpäiväistä rasistista tiukkapipoilua!

Äänestä
  • Juu. Se on täysin normaalia, että kolmekymppiset miehet jahtaa 13-kesäisiä tyttöjä. JOISSAIN KULTTUUREISSA, MUTTA EI SUOMESSA!

    Äänestä

  • No ei tässä kylässä ole ennenkään aikuiset miehet teinilikkoja porukalla jaakanneet! Kyllä kuuluu vanhemmille ja kaikille muillekin aikuisille SUOJELLA reippaasti alaikäisiä likkalapsia karvakäsien tuttavuudenhieromisesta. Likat ovat itse vielä sen verran lapsellisia tuossa iässä, etteivät tajua, että vastassa on täysin toisenlaista porukkaa kuin omat ikätoverit yläasteella. Oman lähipiirin likat joutuivat jo heti syyskuussa "huomioinnin" kohteeksi käydessään liikuntatunneilla urheilukentällä ja kokivat kohtaamiset mölöttävien prinssien kanssa hyvin ahdistaviksi.

    Äänestä

  • Kyllä kaikkien aikuisten kuuluu katsoa nuorten perään, sama alkoholin ja huumeiden, varastelun yms. kanssa vai onko se tiukkapipoilua? TÄYSIN_LUONNOLLISTA kirjoittaja on joko lapsi tai henkisesti yksinkertainen. Ollaan vastuuntuntoisia aikuisia ja seurataan tarkasti ja puututaan herkästi siihen, mitä nämä irakilaiset yms yrittävät nuorten kanssa.

    Äänestä

  • olet varmaan suvakki ja sen takia yhtä vihattu.kuole pois,aihetta olet jo antanut.mitä olet oikein itse tehnyt kun "SUVAITSET"tällaista.onko tää joku suvakki pedofiilien palsta.

    Äänestä

Pedofiiniä ihannoivat taas puolustelee. Sehän on kultuurien vaihokaupaa.

Äänestä
  • Pedofilia ja raiskaus kohta poistettava rikoslaista, koska loukkaa maahantunkeutujien kulttuuria.

    Äänestä

  • Samoin kuin zoofilia ja kaikki muutkin pervessiot..

    Äänestä

  • elukoilleoikeutta kirjoitti:

    Samoin kuin zoofilia ja kaikki muutkin pervessiot..

    Tämä zoofilia ei kylläkään ole suomen laissa edes kielletty.

    Äänestä

Vappuna sellanen ralli päällä et oksat pois . 10 matua ovella , mina sun tyttären vien , ja toiset äiteen . Vittu että syö miestä . Pakkanenkaan ei auta noihin ......................

Äänestä
  • Nehän oli Hesassa vaan nuolleet tyttären ja hakanneet äidin, kun äiti meni pelastamaan tytärtään. Äiti on tehnyt rikosilmoituksen poliisille.

    Äänestä

  • onhan toi hienoo kun pääsee teini tiineenä ohjelmaan voimia appi ukolle

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Vainiiin kirjoitti:

- Forssassa turvapaikanhakijat ottavat netin kautta yhteyttä paikalVanhemmat raivostuivat – lisiin tyttöihin


http://mvlehti.net/2016/01/16/vanhemmat-raivostuivat-forssassa-turvapaikanhakijat-ottavat-netin-kautta-yhteytta-paikallisiin-tyttoihin/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu