Eikö Sipilä saakaan ottolapsiaan?

Ovatko partapojat paenneet takaisin lämpimille vesille! Kuka lohduttaisi Juhaa? Timo vai Alexsanderi? Kerätkäämme adressi ja olkaamme myötätuntoisia. Sanokaamme, ensi kesänä sinä Juha kiva saat uudet pakolaiset.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016011620968511_uu.shtml

Kolehti. Juhalle nästyykkejä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sipilän hyväntahtoinen ele meni pipariksi,
koko suomi hämmentyi ja suuresti huolestui uutisesta,
suomen turvallisuus viranomaiseki joutu huolestumaan uutisesta,
toivottavasti koko asia perutaan ,

Äänestä

Ykshailee

Äänestä
  • ei se ole ykshailee,
    kyllä on huolestuttava juttu,
    koko kempele on sydänsyrjällään kauhusta,
    puhumattakaa muista suomen kansalaisista,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuka-luo-lumet kirjoitti:

Ovatko partapojat paenneet takaisin lämpimille vesille! Kuka lohduttaisi Juhaa? Timo vai Alexsanderi? Kerätkäämme adressi ja olkaamme myötätuntoisia. Sanokaamme, ensi kesänä sinä Juha kiva saat uudet pakolaiset.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016011620968511_uu.shtml

Kolehti. Juhalle nästyykkejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu