Finnair ei edes vastaa

rff44

Valitettiin viikko siiten Finnairin heikosta palvelusta (omasta milestäsyystä) ja ne eivät edes vastaa ,otään. Ylimielinen ja asiakkaista piittaamaton flafka.

7

2446

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sgg55

      Hei rff44,

      Finnair vastaa varmasti teille, jos palautteenne on kirjoitettu asiallisesti.
      Yhtiöllä on suuri määrä asiakkaita ja heille tullee päivittäin runsaasti palautetta. Jokaiseen viestiin perehtyminen ja vastaaminen vie aikaa.

      Itse reklamoin taannoin eräästä asiasta Finnairille. Sain odottaa vastausta jonkin aikaa, ehkä jopa muutamia viikkoja. Joka tapauksessa sain asiallisen vastauksen ja koin, että asiani käsiteltiin niin kuin piti.

      Luulen, että Finnair plaraa viestejä kaiken aikaa. Kiireelliset tapaukset priorisoitaneen.

      Olisi mukava kuulla teiltä, rff44, aikanaan, saitteko vastauksen! :)

      (Huom! Finskillä on myös asiakaspalvelunumeroita, joihin voitte soittaa, jos asianne on erityisen kiireellinen.)

      • neetoi

        On joo asiakaspalvelunumero johon soittaminen maksaa reilusti yli kaksi euroa/minuutti


      • sgg55

        Hei Neetoi,

        Viestissäsi oli virhe:
        Finskin asiakaspalvelunumeroon soittaminen EI ole minuuttihintaista.

        Puhelu Finnairin asiakaspalveluun maksaa kolmisen euroa puhuitpa sitten miten pitkään tahansa. Asia tulee varmasti selvitettyä. Saatavilla on siis varsin kohtuuhintaista palvelua kotisohvalta käsin, jos kyse on kiireellisestä asiasta. (Lentolipun hinnassa ei moinen summa tunnu missään.)

        Osoitteessa http://www.finnair.com/fi/fi/customer-care on nähtävissä hyvin selkeästi kaikkien Finnairin puhelinpalveluiden numerot ja hinnat.

        Ps. Ennen lentolipun ostamista kannattaa ottaa selvää myös lentoyhtiön kokonaispalvelusta: millainen asiakaspalvelu on (aukioloajat, puhelinmaksut yms.).


      • Anonyymi

        Jos tiedät, kerrotko miten saan yhteyden Finnairin asiakaspalveluun? Olen soittanut Finnairin sivuilla oleviin asiakaspalvelunumeroihin jo kolmen viikon ajan aina silloin tällöin ja jonottanut 1,5h > ei vastaa, olen vain maksullisessa jonotuksessa. Kalliiksikin tulee. :( Chatin kautta yrittänyt robotin kautta asiakaspalveluun jopa 3h > ei pääse läpi. Asiani on sellainen, että itse ei netissä pääse asiaa tekemään, eikä ohjetta sivuilla ole. Olen paljon matkustellut ja tiedän käytännöt itse toimimiseen. Lähes kaikki siellä saakin hoidettua, mutta tätä ei.
        Palautettakin (erittäin asiallista ja kiireellistä) laitoin jos sieltä kautta saisin vastauksen, mutta sieltäkään ei vastata. Asun paikkakunnalla jossa Finnairin palvelua ei ole. Ensi viikolla olisi reissuun lähtö ja olo on epätoivoinen.. :( Tulee kohta itku jo aikuisellakin ihmisellä kun asiaa ei saa hoidettua eikä kukaan vastaa.. :( En käsitä kuinka tällaista voi olla.


    • MikäPalvelu

      "Valitettiin viikko siiten Finnairin heikosta palvelusta"
      No oliko palvelu kuiten sitä mitä oli luvattu tuohon lippuun sisältyvän?

    • Anonyymi

      Niin on, tuntitolkulla saa odottaa chattiin ja puhelimeen, eivätkä vastaa, ala-arvoista palvelua,vai ei siis ole palvelua lainkaan

    • Anonyymi

      Eivat vastaa puhelimeen asiakaspalvelussa. Paska lafka

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2779
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      18
      2587
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      43
      2288
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1871
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      38
      1592
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      51
      1555
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1483
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      25
      1363
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      30
      1222
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1151
    Aihe