En tunne tapausta kovin hyvin, mutta kertokaa te mitä kaikkea Mäntylä on saanut aikaiseksi? Onko hän tullut julkisuuteen ainoastaan menemällä naimisiin vanhan englantilaisen papan kanssa vai onko hän ollut julkisuudessa jo ennen sitä?
Yhteenveto Mäntylän elämästä.
Kuka_hän_on
21313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Onhan tuo ollut myös vanhan Martti Vainion pano ja vanhan Ilkka Kanervan ja sen vanhan oululaisen kansanedustaja ukon en nyt muista nimeä. Tuo tykkää vanhuksista. Nuoretmiehet sen elämässä on olleet joko homoja tai juoppoja.
Lyly Rajala.
Reva levällään. Lisäksi on voitti jossakin oululaisessa teinidiskossa jonkun pokaalin
Tykkää ryypätä ja kännissä paneskelusta ihan kaikkien kanssa (melkein)
Ja tulevaisuudessa saamme, me huonossa parisuhteessa olevat, raporttia paikanpäällä olevalta, en voisi olla huonommassa parisuhteessa, vai voinko. Ainakin kateellinen, vedän tämän kateuskortin ihan ite esiin.muah, Positiivista otetta itse kullekin.puspus
Vanhat papparaiset ovat hänen erikoisalaansa, se käy työstä, muunlainen työ ei häntä kiinnostakaan.
Jassun meriittilistalta: paneskeli salaa Kanervan, Jari Kurrin, Dannyn ja lukemattomien tavisukkojen kanssa. Pamahti paksuksi eräälle naimisissa olevalle laulajalle, meni vihille homon kanssa 20- ja isoisän kanssa 30-vuotiaana, karkas aboaussin perässä Australiaan, potkittiin maasta ulos, yritti itsaria ja seurustelee nyt mielikuvitusukkelien kanssa. Näin lyhykäisyydessä ja pähkinänkuoressa Jaskan elämän merkkihetket.
Ja ennen paskajätejulkisuuteen tuloa notkui esiteini-ikäisenä pubiruusuäitinsä kanssa Oulun kapakoissa "kivojen setien" lääpittävänä. Epämääräinen maine ollut jo 20 vuotta sitten.
Ja sontainen dildo mylää vintillä..?
Unohtui se eläkeikää lähennellyt peruskoulun opettaja jota lähenneltiin koulussa, kotona ja lenkkipolulla.
Pahvi Sauli on se suurin rakkaus, se ei hylkää koskaan hih.
Entäs Hörökorva-Skotti..
Tai se komea skotti, jonka kotiseutua Jaska kovasti ihasteli ja tyrkytti itseään kyläilemään instassa :-D
Taisi muuten olla vain 18-vuotias kun piti päästä lehden kustannuksella naimisiin, ja mies siis oli homo.
Olis vielä se oululainen poliitikko Rajala, kovasti naisten perään ja kova ottaan viinaa, just passeli Jassulle. Koska Jassu paljastat senkin suhteen julkisesti. Älä yhtään ujostele, ronski tyttöhän sä oot.
Jep. Jassukka se ei häpeä eikä kadu mitään.
Seukkasko tää Arvo Ylpönkin kanssa vai sekoitanko nyt ihmiset?
Sekoitat. Ylppö oli järkevä mies, eikä olisi sekaantunut tuohon gorillaan.
Suomalaisen rodun parantamiseksi koko elämänsä työskennellyt arkkiatri Ylppö ei olisi koskenut tikullakaan vajaaälyiseen puoliveriseen.
Voi jassu rassua. Aussi nro jotain ei sitten ikinä saapunutkaan Patalaiskantielle, ei vienyt Balille, ei edes Rovaniemelle. Mikäs mättää? Rahaa ja vapaa-aikaa piti olla mielin määrin tällä uusimmalla löydöllä, vihreet valotkin paloi Jaskan onnelle. Mistähän päin maailmaa löytyy seuraava elämäNI rakkaus, joka vie Jaskan onnelaan? No, onnistuuhan se Jaskalta mielikuvitusukkelien kanssa mielikuvituselämässäkin...Oikeesti vain ja ainoastaan siellä.
Kylläpä on melkoinen viima nyt ulkona, ei ole ulkoilusää.