Perustettu

Vapaapäsmäri

Tänään perustettu Hartolaan uusi yhdistys Hartola Kingdom Soldiers.
Vaadimme kuntarajat kiinni.Rajalla tarkastettava voimassaoleva passi tai muu henkilöpaperi joka on voimassa oleva.
Tulemme aloittamaan katupartioinnin .Tulemme puuttumaan kaikkiin rikkeisiin oli sitten kyseessä se pelätty Kuningaskunnan vihollinen maahanmuuttaja tai kantaväestöön kuuluva.
Olemme yhteydessä suoraan poliisiin kaikissa epäilyttävissä tapauksissa esim.ylinopeus,humalassa tai huumeissa ajo,huumausaineiden kasvatus ja niiden hävittäminen.Tulemme puuttumaan kaikkiin asioihin jotka silmissämme näyttävät
rikolliselta toiminnalta.Tulemme järjestämään itsepuolustuskursseja että opit puolustamaan itseäsi,perhettäsi,tuotantoelukoitasi,kissoja,koiria etc,etc.
Olemma taipaleemme alussa mutta taistelemme turvallisen valkoisen Hartolan puolesta loppuun asti.

8

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • utifyo

      Just joo , teinien uho ei oikein vakuuta.

    • öolhgfdgfhjk

      mopollako ajelet tossa 30 pakkasessa

    • Vapaapäsmäri

      Ihan vittu traktorilla.

    • Järelä_

      Miten pääsee liittymään katupartioon ja mitkä ovat edellytykset? Kerrassaan mahtava idea..

    • turvallista_matkaa

      "Tulemme aloittamaan katupartioinnin".
      Hartolassa ei taida olla yhtään katua. Lähimmästä kaupungista voi löytyä. Teidän on nyt valittava, haluatteko toimia katupartiona Hartolan ulkopuolella, vai esimerkiksi tiepartiona Hartolassa. Jonkinlaista reviirikiistaa lienee luvassa Autoliiton tiepartiomiesten kanssa. Jään jännittämään, kummalla porukalla on komeammat liivit.

    • hanskipanski

      Eipä kuulosta hassummalta,töitä piisannee kyllä...

    • Tiedottajatar

      Juu olemme jo saaneet villasukat sponsoritukena paikaliselta huuhaa yrittäjältä.Samoin olemme saaneet nimikkopipon toiselta samanasteiselta yrittäjältä.Heinäseipäitä ovat lahjoittaneet työhönsä kyrpiintyneet maajussit.Homma vasta alussa mutta kesää kohti mennä tavoitteena on partioida markkinoilla ja turvata markkinahörhöjen ostosrauha.Tämä tässä tällä erää.

      • AXLsalakuvasto

        Uusia käsityöpajoja on nousemassa vuoden aikana Hartolaan starttirahapohjalta. Kilpailu lisääntyy, hinnat madaltuvat. Kyrpiintyneet maajussit ottakoot itseään niskasta kiinni ja miettikööt mihin EU-tukiaiset uppoavat. Jos on vara lähteä traktorilla Helsinkiin niin eiköhän asiat ole kuitenkin hyvin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1549
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1374
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1287
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1188
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1155
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      744
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      715
    Aihe