Perustettu

Vapaapäsmäri

Tänään perustettu Hartolaan uusi yhdistys Hartola Kingdom Soldiers.
Vaadimme kuntarajat kiinni.Rajalla tarkastettava voimassaoleva passi tai muu henkilöpaperi joka on voimassa oleva.
Tulemme aloittamaan katupartioinnin .Tulemme puuttumaan kaikkiin rikkeisiin oli sitten kyseessä se pelätty Kuningaskunnan vihollinen maahanmuuttaja tai kantaväestöön kuuluva.
Olemme yhteydessä suoraan poliisiin kaikissa epäilyttävissä tapauksissa esim.ylinopeus,humalassa tai huumeissa ajo,huumausaineiden kasvatus ja niiden hävittäminen.Tulemme puuttumaan kaikkiin asioihin jotka silmissämme näyttävät
rikolliselta toiminnalta.Tulemme järjestämään itsepuolustuskursseja että opit puolustamaan itseäsi,perhettäsi,tuotantoelukoitasi,kissoja,koiria etc,etc.
Olemma taipaleemme alussa mutta taistelemme turvallisen valkoisen Hartolan puolesta loppuun asti.

8

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • utifyo

      Just joo , teinien uho ei oikein vakuuta.

    • öolhgfdgfhjk

      mopollako ajelet tossa 30 pakkasessa

    • Vapaapäsmäri

      Ihan vittu traktorilla.

    • Järelä_

      Miten pääsee liittymään katupartioon ja mitkä ovat edellytykset? Kerrassaan mahtava idea..

    • turvallista_matkaa

      "Tulemme aloittamaan katupartioinnin".
      Hartolassa ei taida olla yhtään katua. Lähimmästä kaupungista voi löytyä. Teidän on nyt valittava, haluatteko toimia katupartiona Hartolan ulkopuolella, vai esimerkiksi tiepartiona Hartolassa. Jonkinlaista reviirikiistaa lienee luvassa Autoliiton tiepartiomiesten kanssa. Jään jännittämään, kummalla porukalla on komeammat liivit.

    • hanskipanski

      Eipä kuulosta hassummalta,töitä piisannee kyllä...

    • Tiedottajatar

      Juu olemme jo saaneet villasukat sponsoritukena paikaliselta huuhaa yrittäjältä.Samoin olemme saaneet nimikkopipon toiselta samanasteiselta yrittäjältä.Heinäseipäitä ovat lahjoittaneet työhönsä kyrpiintyneet maajussit.Homma vasta alussa mutta kesää kohti mennä tavoitteena on partioida markkinoilla ja turvata markkinahörhöjen ostosrauha.Tämä tässä tällä erää.

      • AXLsalakuvasto

        Uusia käsityöpajoja on nousemassa vuoden aikana Hartolaan starttirahapohjalta. Kilpailu lisääntyy, hinnat madaltuvat. Kyrpiintyneet maajussit ottakoot itseään niskasta kiinni ja miettikööt mihin EU-tukiaiset uppoavat. Jos on vara lähteä traktorilla Helsinkiin niin eiköhän asiat ole kuitenkin hyvin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      110
      4611
    2. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      220
      3704
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      155
      3505
    4. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      72
      3374
    5. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      231
      2766
    6. Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa

      Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk
      Maailman menoa
      63
      2553
    7. "Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä

      Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk
      Tv-sarjat
      28
      2422
    8. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      125
      2365
    9. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      55
      2198
    10. Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?

      Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella
      Tv-sarjat
      11
      2106
    Aihe