Tänään perustettu Hartolaan uusi yhdistys Hartola Kingdom Soldiers.
Vaadimme kuntarajat kiinni.Rajalla tarkastettava voimassaoleva passi tai muu henkilöpaperi joka on voimassa oleva.
Tulemme aloittamaan katupartioinnin .Tulemme puuttumaan kaikkiin rikkeisiin oli sitten kyseessä se pelätty Kuningaskunnan vihollinen maahanmuuttaja tai kantaväestöön kuuluva.
Olemme yhteydessä suoraan poliisiin kaikissa epäilyttävissä tapauksissa esim.ylinopeus,humalassa tai huumeissa ajo,huumausaineiden kasvatus ja niiden hävittäminen.Tulemme puuttumaan kaikkiin asioihin jotka silmissämme näyttävät
rikolliselta toiminnalta.Tulemme järjestämään itsepuolustuskursseja että opit puolustamaan itseäsi,perhettäsi,tuotantoelukoitasi,kissoja,koiria etc,etc.
Olemma taipaleemme alussa mutta taistelemme turvallisen valkoisen Hartolan puolesta loppuun asti.
Perustettu
8
208
Vastaukset
- utifyo
Just joo , teinien uho ei oikein vakuuta.
- öolhgfdgfhjk
mopollako ajelet tossa 30 pakkasessa
- Vapaapäsmäri
Ihan vittu traktorilla.
- Järelä_
Miten pääsee liittymään katupartioon ja mitkä ovat edellytykset? Kerrassaan mahtava idea..
- turvallista_matkaa
"Tulemme aloittamaan katupartioinnin".
Hartolassa ei taida olla yhtään katua. Lähimmästä kaupungista voi löytyä. Teidän on nyt valittava, haluatteko toimia katupartiona Hartolan ulkopuolella, vai esimerkiksi tiepartiona Hartolassa. Jonkinlaista reviirikiistaa lienee luvassa Autoliiton tiepartiomiesten kanssa. Jään jännittämään, kummalla porukalla on komeammat liivit. - hanskipanski
Eipä kuulosta hassummalta,töitä piisannee kyllä...
- Tiedottajatar
Juu olemme jo saaneet villasukat sponsoritukena paikaliselta huuhaa yrittäjältä.Samoin olemme saaneet nimikkopipon toiselta samanasteiselta yrittäjältä.Heinäseipäitä ovat lahjoittaneet työhönsä kyrpiintyneet maajussit.Homma vasta alussa mutta kesää kohti mennä tavoitteena on partioida markkinoilla ja turvata markkinahörhöjen ostosrauha.Tämä tässä tällä erää.
- AXLsalakuvasto
Uusia käsityöpajoja on nousemassa vuoden aikana Hartolaan starttirahapohjalta. Kilpailu lisääntyy, hinnat madaltuvat. Kyrpiintyneet maajussit ottakoot itseään niskasta kiinni ja miettikööt mihin EU-tukiaiset uppoavat. Jos on vara lähteä traktorilla Helsinkiin niin eiköhän asiat ole kuitenkin hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849