Juttelin töissä erään rapumiehen kanssa viime viikolla. Olen horoskoopiltani eri merkkiä kuin mitä on sanottu ravulle sopivaksi merkiksi.
Olin imarreltu huomiosta/monista kysymyksistä jota häneltä sain, hän kysyi minulta esim mistä ruuasta pidän, suosikkibändiä kotimaisessa musiikissa, juttelimme matkustamisesta ja muutamista muista asioista. Yleensä olemme töissä eri työpisteissä tai vähemmän tekemisissä, joten olin iloinen kun sain jutella rauhassa hänen kanssaan edes sen pienen hetken.
Tuo henkilö on suloinen monella tapaa. Haaveilen siitä, että saisin lähteä hänen kanssaan vaikka elokuviin. Elokuvatkin tulivat puheeksi meillä.
Luin täällä kuvauksia ravuista ja tiedän että ihmiset ovat silti yksilöitä ja kaikki asiat eivät sovi kaikkiin rapuihin. Mikäli hän olisi romanttinen tai romantiikasta pitävä, se sopisi minulle kyllä!
Olen melko varma, että hän vain halusi saada ajan kulumaan ja siksi jutteli mitä jutteli. Silti, nautin kovasti hänen seurastaan ja myös kerroin sen hänelle.
Huomenna menen jälleen töihin ja toivon että hän tulisi joskus muulloinkin juttelemaan, tai sanotaan näin, että hän sattuisi samalle työpisteelle toistekin vastaavalla tavalla.
Olet ajatuksissani, "pastaruuista pitävä" :)
Jos sellainen ihme tapahtuisi, että sattuisit lukemaan tätä ja miettisit että lähtisinkö kanssasi elokuviin, niin kysy vaan! Paitsi siinä tapauksessa että sattuisit jo asumaan rakastettusi kanssa. Silloin tuntisin oloni vain hölmöksi.
Kun menen nukkumaan, toivon näkeväni suloisia unia, koska joskus ne tuntuvat niin tosilta ja saavat tuntumaan niin hyvältä. Kuin töissä juteltuani kanssasi, miten hyvältä sinä saitkaan minussa tuntumaan vain juttelemalla kanssani!
Terveisin eräs nainen
Rapumieheen ihastumista työpaikalla
KeitettyjäAvokadoja
0
85
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914280Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va275908SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545455Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2984319HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.384067"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste993641Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23551Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223518Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592601Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.921387