Voi kauheaa kun sudet tulee jo etelään!

sissylli

Mitä pitää tehdä että saamme elää rauhassa!

4

124

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ainailoisaiina

      Paijaa ja pussaile niitä luturiinoja.

    • Nehän_voi

      kaikki sudet pakata sinne pääkaupunkiseudulle, niin saadaan olla maalla rauhassa.

      • kai-ihminen

        Juu, sinne pääkaupunkiseudulle ne kaikki sudet joutaisikkin, siellähän he, "suden ystävätkin" kykkii turvassa! Vaan taitanee olla yhtä tyhjän kanssa, kuin veteen piirretty viiva, tällainen toivomus, ne kun eliminoidaan samantien pois päiviltä, koska siellähän asuu ihmisiä, kun taas täällä maalla on VAIN maalaisia ja NEhän ei ole ihmisiä, jos olen oikein tulkinnut nykyistä käytäntöä.


    • ketäjäi

      Kaikki matut, sutet, taiteilijat ja homot samaan onnikkaan ja helsinkiläisille. Myös ötökät ja vanhat metsät. Nuoriso, yritykset/ yrittäjät ja maaseudun sivistyneempi väestö niihin busseihin on jo noussutkin ja odottaa malttamattomana, että milloin mennään. Kohta ole kuin pirttipekat suhlinsa kanssa kynnettyjä hakkuuaukioita laukkomassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      167
      7457
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4228
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      3838
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      151
      3235
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2986
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      49
      2599
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2376
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      273
      2059
    9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      55
      2015
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1916
    Aihe