Suzuki Alton renkaat

Altoilija

Voiko Suzuki Altoon laittaa uudet? Pitääkö muutoskatsastaa? Auto on osamaksulla hankittu ja velkaa on vielä 7800 euroa, eli pitääkö se ottaa huomioon, jos muutoskatsastaa? Kohta syttyy renkaiden kulutusmerkkivalokin palamaan varmaan.

9

199

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skljfdskljfdlksdj

      kotterostas on enemmän velkaa jäljellä kun arvoa, hähhähhää :D Sulla syttyy enintään kohta vakuutuspetos palamaan... vitun nolo palstapelle paskansuoltaja.

      • Altoilija

        Tukippa turpasi idiootti ja vastaa kysymykseen hylkiö. Olet alkoholi ongelmainen. Hoidata itsesi kuntoon.


    • kannattaakoehkäei

      "Kohta syttyy renkaiden kulutusmerkkivalokin palamaan varmaan."

      Tuommoisen merkkivalon mie haluaisin nähdä! ! !
      Ois nimittäin eka kerta henkilöautossa.

      • Altoilija

        "Tuommoisen merkkivalon mie haluaisin nähdä! ! !"
        Höh, miksi ihmeessä haluaisit tuon valon nähdä henkilöautossa? Silloinhan renkaasi olisivat vaihtokunnossa ja se tietäisi rahan menoa. Sulla uusi auto aina alla tai sitten vaihdatat renkaat ennen loppuun kulumista, koska valo ai ole syttynyt. Kuorma autossa ja pakettiautossa vissiin sitten olet tuon valon nähnytkin, koska vain henkilö autossa haluat tuon nähdä. Palaahan se silloin, kun laitat virran päälle ja sammuu auton käynnistyessä.


      • mitenkäon

        Minkä päälle se virta laitetaan ja onko kyseessä minkälainen virta kenties pieni puro vai oikein joki? Onko kenties palamaan syttyvä merkkivalo tarkoitus sammuttaa tällä virralla?


      • Altoilija
        mitenkäon kirjoitti:

        Minkä päälle se virta laitetaan ja onko kyseessä minkälainen virta kenties pieni puro vai oikein joki? Onko kenties palamaan syttyvä merkkivalo tarkoitus sammuttaa tällä virralla?

        Mikä puro tai joki? Kyseessä eino ensio virta, jota kutsutaan pelkäällä sukunimellä. virtahan on välillä niin kännissä ettei itse pysty kiipeemään naisen päälle, niin silloin kaverit laittaa virran naisen päälle. Merkkivalo ei sammu helpolla, mutta virta sammuu, kun juo liikaa. Merkkivalolla tarkoittanet kalevi merkkivalo nimistä kaveria varmaan.


    • Jatkapojusamaanmalliin

      Tässä tapauksessa ei pystyisi edesmennyt Olavi Virtakaan auttamaan mutta olisiko Olavi Uusivirralla riittävästi kykyjä?

      • mitenkäon

        Kyllä Virran Olavin autosähköhuolto Pälkäneeltä pystyy auttamaan, soita rohkeasti ja kysy neuvoa, yhteystiedot osaat hakea netistä varmaan. Olavi Uusivirta on lahden launeen yläasteella teknisen työn opettaja, joten kykyä lienee riittämiin.
        Mihin mainitsemasi Olavi Virta ei pystynyt edes menemään? Kaupaan kenties, ja mikä oli syy, ettei pystynyt menemään?


    • MimosaRegina

      Tätä ketjua ei voi moittia läppäviasta!

      Avsändare:
      Arvi Lind
      93249238472938472934
      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

      Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
      Maailman menoa
      19
      1305
    2. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      104
      1070
    3. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      170
      1062
    4. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      65
      785
    5. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      57
      762
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      51
      761
    7. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      729
    8. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      714
    9. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      51
      669
    10. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      557
      630
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      617
    12. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      32
      602
    13. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      84
      578
    14. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      573
    15. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      551
    16. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      7
      534
    17. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      525
    18. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      523
    19. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      44
      511
    20. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      81
      499
    Aihe