Radeon 9800 pro ajurit

Osaisko joku 2000 luvun tietsikka pro sanoo mitkä ajurit olman catalyst control centteriä olisi tolle kortille parhaat? eli atin oma control center kun en halua mitään net framewörkkejä asentaa vanhaan koneeseen. Tai mitkä on viimeisimmät ajurit tolle kortille jossa atin oma control centteri. Tällä hetkellä on 9600 proon ajurit
11172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Hommaa joku geforce näyttis, ei tarvi miettiä noita juttuja.

Äänestä

Googlaa ati radeon pro 9800 driver ja valitse omaan käyttöjärjestelmääsi sopiva, paha toisten arvailla.

Äänestä

Mene AMD:n sivulle, luulisi, että sieltä löytyy edelleen. :) ?

Itsellänikin tuo kortti oli aikoinaan koneessa, ihan hyvä kortti.

Käyttöjärjestelmää et maininnut.

Äänestä
  • Kokeilin sieltä vanhemmille käyttiksille, ei minulla toiminut. Softpedian sivulla ainakin on joku ja googlaamalla tulee paljon tuloksia, jostain varmasti löytyy oikea. Itse käytin catalystin ajuria/ohjelmaa, vaihdoin myöhemmin toiseen näytönohjaimeen. Sen ja lisämuistin jälkeen piti jo aktivoida uudelleen, että aika tarkkaan ne mikkisoftalla kyttää.

    Äänestä

Käyttöjärjestelmä on windows xp pro sp3. Juu katoin myös amd:n sivuilta kohdasta vanhempia ajureita, mutta ne ovat liian uusia eli ei oikein toimi. Googlaamalla löyty tollainen sivu kuin ild apps jossa paljon vanhoja ajureita, mutta mikä niistä on se viimeisin ilmna catalyst control centteriä, eli pitäis olla se atin oma control center niin ei tarvi sitä net frame wörkkiä asentaa.

Äänestä
  • Eiköhän ne kaikki toimi, uusimmassa isoin numero tai päiväys.

    Äänestä

Kysehän on nyt siitä, että halutaan viimeisimmät ajurit jossa on Atin oma control center!, eli ei siis ajureita joissa on se NET Framework vaatimus, vaan Atin oma control center!!!. Eli kuka tietää mitkä ajurit olivat viimeiset Atin omalla! control centerillä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vintakehoopee kirjoitti:

Osaisko joku 2000 luvun tietsikka pro sanoo mitkä ajurit olman catalyst control centteriä olisi tolle kortille parhaat? eli atin oma control center kun en halua mitään net framewörkkejä asentaa vanhaan koneeseen. Tai mitkä on viimeisimmät ajurit tolle kortille jossa atin oma control centteri. Tällä hetkellä on 9600 proon ajurit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu