Törsäkkeen kehitysmaareissut

Törsäke yleensä kerskuu miten 'suomalaisen maatalouden korkeaa osaakista' pyydetään kehitysmaihin, vaikka pummipaska tietäö kehitysmaalaisen ostavan tukijussilta palveluita oikeiden suomalaisten verovarousta otetulla iehitysavulla. Onneksi Sipilä leikkasi!
164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kyllähän eräät varsin tunnetut demaripoliitikot Nicaracuaan kehitysapua kaatoivat melkoisia määriä Somozan ynnä kumppaneiden pankkitilejä tukemaan.

Ainoa mikä siellä köyhiämpiäkin vähän hyödyttää edelleenkin on Suomalaisten luoma osuusmeijerijärjestelmä :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


85spellpanic kirjoitti:

Törsäke yleensä kerskuu miten 'suomalaisen maatalouden korkeaa osaakista' pyydetään kehitysmaihin, vaikka pummipaska tietäö kehitysmaalaisen ostavan tukijussilta palveluita oikeiden suomalaisten verovarousta otetulla iehitysavulla. Onneksi Sipilä leikkasi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu