miehelle...

Miksei mies voi kertoa tunteitaan, jos niitä on? Vaikka molemmat olemme varattuja. Ja vaikka hän tietää minun tunteeni. Miksi katseesta näkee sen kaipauksen? Miksei sitä voi kertoa? Pitääkö toisen olla se järkevä, joka ei anna mitään tapahtua? Vaikka molemmat tietää, että molemmat haluaa. Naiset vaistoavat kyllä, jos miehellä on jotakin heitä kohtaan.
32232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Joskus se vaan on viisainta olla ilmaisematta niitä tunteita. Kummankin perheen parhaaksi.

Äänestä
  • Mutta onko se omaksi parhaaksi?

    Äänestä

  • mikseivaanvoi kirjoitti:

    Mutta onko se omaksi parhaaksi?

    Joissakin tapauksissa se on erittäin paljon myös omaksi parhaaksi. Mutta en ole se mies, vastauksen teidän tilanteeseen saat vain häneltä, jos haluat.

    Äänestä

  • No ei tietenkään ole,kiltit uhrautujat ajattelee muita.

    Äänestä

  • menköönkokoelämä kirjoitti:

    No ei tietenkään ole,kiltit uhrautujat ajattelee muita.

    Jos oma kumppani on kuitenkin rakas, miksi rikkoa mitään. Ei se ole kilttiä uhrautumista silloin.

    Äänestä

  • menköönkokoelämä kirjoitti:

    No ei tietenkään ole,kiltit uhrautujat ajattelee muita.

    Miksi pitää olla kiltti, jos itse kärsii siittä?

    Äänestä

  • Kaikki lähellä olijat ei kärsi,vaikka itse niin tekisikin.

    Äänestä

Onko se aina mies, joka pistää jarrut päälle ja jää ?

Äänestä

Tuula,

tunnistin kyllä, että tämäkin aloitus oli sinulta.
Siksi vastasin, niin kuin vastasin. En ikinä tekisi mitään, mikä
vaarantaisi viime vuonna vaaka laudalla olleen yrityksemme tulevaisuuden,
jonka työtapojen tekniikasta sinä et suoraan sanottuna ymmärrä hevon pas...

Ne parikymppiset nuoret heitukat, joita olen nussinut salaa, ovat olleet pelkkää
lihan läiskettä minulle. Se toissakesäinen miehuuden todistus, todistelu (mikä helv..tti) oli ylilyönti...

Mutta sellaisen sinua kauniimman, varakkaamman ja älykkäämmän naisen kuin Sarianne ottaisin mieleläni tilallesi...mutta kun se ei nyt onnistu...niin ollaan nyt näin sitten.

Äänestä

Keksi its eomat vastauksesi ja vähän ketjusta erottuvampi nikki, kiitos.

Äänestä
  • Tuo siis Tuulalle kirjoittelijalle.

    Äänestä

  • ...en voi vaihtaa Tuulaa Sarianneen...
    joten on vähän hankala tilanne...

    Äänestä

  • YmmärrätVarmaan kirjoitti:

    Tuo siis Tuulalle kirjoittelijalle.

    Tuula esiintyy myös nimimerkeillä
    Jaana, ex-morkkis, tms.

    Äänestä

  • Aloittaja ei ole Tuula, joten voit rauhoittua!

    Äänestä

  • Toivottavasti ei ole kuitenkin meikäläiselle, vaikka siltä minuun
    hullaantuneelta juurihoitajalta tai Susannalta..
    Meikäläiselle ne viestit kuitenkin on...aamuin ja illoin täytyy käydä täällä
    tarkistamassa, kun minuahan ne kaikki nämä emilia poikkeuksen-näköiset jahtaa...

    Äänestä

  • Ymmärrät-Varmaan_68 kirjoitti:

    Toivottavasti ei ole kuitenkin meikäläiselle, vaikka siltä minuun
    hullaantuneelta juurihoitajalta tai Susannalta..
    Meikäläiselle ne viestit kuitenkin on...aamuin ja illoin täytyy käydä täällä
    tarkistamassa, kun minuahan ne kaikki nämä emilia poikkeuksen-näköiset jahtaa...

    Voi mitä juttuja:D emiliapoikkeukset. Varsinainen sketsihahmojen käsivälimarssi on tämä koko palsta.

    Kyllä näistä piristystäkin saa.

    Äänestä

Pelkään menettäväni kasvoni edessäsi.Olen sinua vanhempi.Jos olenkin vain kuvitellut liikoja? Jos oletkin yhtä ystävällinen kaikille "vieraille" miehille?

Kesä oli yhtä ikävää.Ajattelin tulla piipahtamaan paikkakunnallasi isommassa yleisötapahtumassa.Sitten se jäi,kun ymmärsin sen olevan kuin neulan etsimistä heinäsuovasta.

Pitäisi esittäytyä.Siinä se tärkein...

Äänestä
  • Ettekö ole jutelleet?

    Äänestä

  • Kunpitääesittäytyä kirjoitti:

    Ettekö ole jutelleet?

    Olemme jutelleet.Viimeks alle kaks viikkoo sitten.

    Äänestä

  • Selvisikö mikään?

    Äänestä

  • selviääkömeillä kirjoitti:

    Selvisikö mikään?

    Ei ole selvinnyt.Haluaisin tietää onko hän varattu kuten minä? Ehkä viikonloppu tuo jotain uutta tähän kaipaukseen.

    Äänestä

Kunnioita miehen päätöstä pysyä vaimonsa ja perheen kanssa. Joku syy hänellä on ja se syy on tärkeämpi kuin sinä.

Äänestä

Olisko se mies vaikka uskollinen kumppanilleen?, voisiko olla? Tuntuu olevan harvinaista nykynaisille ymmärtää.

Äänestä
  • älä sinä akka tyrkytä tapojasi.

    Äänestä

Kuule hei! Jos se mies olus tarpeeksi kiinnostunut niin toimisi sun suhteen ihan varmasti! Taidat luulotella itsellesi. Kyllä mies pillua ottaa jos on tarjolla mutta voin sanoa 100% ettei ole sinusta kiinnostunut kun ei tee mitään..

Äänestä

Kuvittelen ja etenkin toivon, että aloittaja olisi juuri se henkilö, jolle en ole saanut kerrottua tunteitani. Olisi ollut monta hyvää tilaisuutta syksyn mittaan ja ehkä viime lauantainakin.
Rohkeus on puuttunut ja meillä on ns. monta rautaa tulessa töiden tiimoilta. Enkä ole varma miten hän suhtautuisi tunnustuksiini. Pitäisiköhän meidän käydä taas lounaalla ja keskustella muutakin kuin työasioita? Oliko mitään tuttua aloittajan mielestä?

Äänestä
  • Minä pyysin häntä tanssimaan, mutta hän kieltäytyi. Hänellä on numeroni, toivoisin hänen soittavan.

    Äänestä

  • surusilmät kirjoitti:

    Minä pyysin häntä tanssimaan, mutta hän kieltäytyi. Hänellä on numeroni, toivoisin hänen soittavan.

    Oletko alkuperäisen viestin kirjoittaja?

    Äänestä

Kuuleppas Mikseivaanvoi! Kyllä minulla on paljon lämpimiä tunteita sinua kohtaan, mutta miten siinä kävisi, helpottaisiko vai mutkistaisiko se meidän välejä, jos tunnustaisin sinulle kuinka paljon sinusta tykkään. Olemme kumpikin varattuja, joten en halua rikkoa sinun enkä omaani parisuhdetta, joten olen yrittänyt pitää matalaa profiilia, vaikka sinua kaipaankin. No tulevaisuus näyttää, olenko joskus niin rohkea, että kerron tunteeni sinulle.

Äänestä
  • Jos et halua rikkoa olemassa olevia suhteita niin silloin on järkevää olla hiljaa.

    Äänestä

  • Hänelle sanoisin, että tee niin kuin itsestä tuntuu oikealta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikseivaanvoi kirjoitti:

Miksei mies voi kertoa tunteitaan, jos niitä on? Vaikka molemmat olemme varattuja. Ja vaikka hän tietää minun tunteeni. Miksi katseesta näkee sen kaipauksen? Miksei sitä voi kertoa? Pitääkö toisen olla se järkevä, joka ei anna mitään tapahtua? Vaikka molemmat tietää, että molemmat haluaa. Naiset vaistoavat kyllä, jos miehellä on jotakin heitä kohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu