..miljardööri, aapisnitoja, öylättileipuri, tyynytreilaan vartija, apulaiskirjastonhoitajan sijainen, työpaikkaneuvoja, sisustustaiteilija, paperinitojan täyttäjä, taidemaalari, pysäköinninvalvoja, dekkarikirjailija, kermakakkulähetti, uniekspertti, rakennusmies, ruokakriitikko, Ankkalinnan varapoliisimiesten lomittaja, eläintarhan lääkintämies, palstavahti, majakanvartija, turistiopas, Ankkapään ala-asteen vahtimestari, Ankkalinnan savupiippujen päästöjen tarkastaja, huonekalujen entisöijä, munkkikauppias, strippari, urologi, gynekologian erikoislääkärin professuuri:D jne jne.
Aku Sedän ammatit:D
KilometrinpitkäCV
8
175
Vastaukset
- Ptyypinmies
Kuulostaa vähän mun seevelt
- 34324234234234
Maailmankaikkeuden Ruhtinas.
- Saankosminä
valita oman erikoisalani? No jos joku sattuu kieltämään etten saisi, niin pläjäytämpä sen tähän kun tuolta listalta se puutui: JOUTONOOMI ;-DDDD.
- heralankaima
Tussulan kyytipoika
- KyytipojanPaikkaAuki
Kyytipoika kuulostaa hyvälle:)
- ex-morkkis
on varaa josta valita
- Liukuhuhnalla
Jaa ja mää kun oon luullu, että Aku on töissä marhariinitehtaalla ;D))
- JatkuvastiVirheitä
Siis margariinitehtaalla..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322289Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297490Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825970Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084630Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355