kaaville vok keskus

Nyt päättäjät järki käteen ja toimeen. Kaaville ehdottomasti vok-keskus tyhjiin kouluihin. saataisiin kuntaan elämää ja työpaikkoja. Minusta olisi ihanaa kun täälläkin olisi erilaisia kansalaisuuksia ja tyhjät tilat saataisi käyttöön.
4187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onhan Kaavilla erilaisia "kansallisuuksia". Eivät tiiä ovatko lintuja vai kaloja, oikeita emaneduntavoittelija päättäjiä. Ja tähän lisätään vielä Upsalan enonooomi. On puurot ja vellit sekaisin, vai sanoisiko omat ja kunnan rahat, paremminkin oma etu vaiko kuntalaisten etu.

Äänestä

Ihanan karvaisia nuo ulkomaalaiset ja älyttömän hyvin varustettuja;) minä en ymmärrä mitä tuo ukon vätyskin länkyttää heistä mutta minä kyllä tykkään heistä.

Äänestä

No,lalalaa. Samanlaiset mustat viikset niillä on nenän alla kuin miehelläskin. Mutta isompi mulukku, ja se on varma.

Äänestä

Ootkos imeskelly tumman orhen mulukkua viikset mällissä Audin takapenkillä??tyypillinen kuavilainen mies....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


erilaisuusonpop kirjoitti:

Nyt päättäjät järki käteen ja toimeen. Kaaville ehdottomasti vok-keskus tyhjiin kouluihin. saataisiin kuntaan elämää ja työpaikkoja. Minusta olisi ihanaa kun täälläkin olisi erilaisia kansalaisuuksia ja tyhjät tilat saataisi käyttöön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu