sisäleikkipuisto

eeooaa

Saataisiinkohan me tänne sisäleikkipuistoa lapsille... sille ois varmasti kysyntää myös naapuri kunnista

8

907

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liianvähänväkeä

      Ei kannata. Kokkolassakin touhutalo juuri ja juuri kannattaa.

    • LastenIloksi

      Oota pikkuhetki. Kohta saadaan. :) (sisäpiiritietoa)

      • Odotuspalkitaan

        Kerro nyt vähä lisää? Millon mihin jne. ? Alkaa nimittäin aktiviteetit oleen aika vähissä tällaisilla keleillä


    • hophoplop

      On vaan kumma miksei ole hoploppia. Ois kultakaivos. Lapset valvonnassa hop loppiin leikkiin kun vanhemmat käy asioilla, sanotaan nyt ääneen, että Kärkkäiselläkin.

      • eioolapsenlikka

        hoploppiin ei voi jättää lapsia valvontaan.


      • Yrittäjänasia

        Jos tämä olisi kultakaivos, olisi se jo tullut ajat sitten. Ei sillä, olisi hienoa jos sellaisen joku perustaisi mutta kun yritystoimintaa ei oikein kannata jollei se tuota jotain.
        Paljon täällä suomi24:ssa huudellaan palvelujen perään joita kaikki käyttäisivät mutta todellisuudessa tappiota tekisivät.


      • Anonyymi

        Niinpä. HopLop on suurempi, enemmän kaikenlaisia vempeleitä, sun muuta. Touhutalo on pieni, eikä edes isoja trampoliineja!


    • Anonyymi

      Eikös tuolla yhden kirppiksen yhteydessä ole jo sellainen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      243
      4629
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      76
      3065
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2473
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1777
    5. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      28
      1753
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      80
      1456
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      85
      1285
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      143
      965
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      948
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      894
    Aihe