Kuinkapitkäänhiljaisuutta

Jos toisesta näkee jo otsaluulla että
kaipausta on, mutta hän ei puhu mitään eikä vastaa mihinkään.
Pitäisi huomioida ja ymmärtää ilman sanoja.
Vaikea tehdä mitään.
Aika pitkään jaksaa odotella kai.
Ikävä puoli, että kivun kanssa tottuu olemaan. Vaikka ei pitäisi.
Eipä siinä mitään.

https://youtu.be/ckvPBXfYcYQ
6170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

eihän sole ku taputat olkapäälle sitä toista ja sanot että nyt pitää jutella tärkeistä asioista.

Äänestä

Jotkut harrastaa sitä. Ajaa toisen hulluksi ja lopulta saa toisen luulemaan että
olit itse syypää siihen. Pysy kaukana. Vitutukseen voi kuolla.

Äänestä

Ei voi oikein ottaa kuin linjan että suoraan sanoilla lähestyy jos haluaa. Näin tein ja näin toivon minulle jatkossa tehtävän kaikkien taholta. Voihan sitä joskus nähdä väärinkin kun ei ne silmät siellä ole..

Äänestä

Minulla on eräs nainen, johon olen päässyt pahasti ihastumaan.
Vietimme ennen koulun joululomia useita kertoja yhdessä iltoja, oli petipuuhia ja päivittäin lähettelimme useita viestejä. Naisesta paistoi kilometrin päähän, että oli kiinnostunut, oli aktiivinen treffien järkkäämisessä.
Sitten tulikin pitkät joululomat, hän palasi kotikaupunkiinsa, viestittelyä jatkui oikeastaan kiihtyvällä tahdilla jouluun asti. Tämän jälkeen viestittely hiipui päivä päivältä ja nyt ollaan jo melkeinpä jäädytty täysin.
Hän vastaa kyllä aina, kun häneltä jotain kysyy, mutta se sama innostus on poissa.
Kysyin häneltä kerkeääkö lähtemään tällä viikolla kaupungille, mutta tämän hän sivuutti ihan hyvillä perusteluilla, mutta jotenkin rivien välistä omassa päässä tulkitsin, että oikeasti, jos halua olisi hän varmaan voisikin lähteä.
Mahdollisesti hän on kotikaupungistaa löytänyt jonkun toisen ja sen takia välttelee. Tai sitten jotain aivan muuta mistä en ymmärrä.

Nyt olenkin hukassa, että mitä tekisi.
a)Odotan ensi viikkoon ja toivon, että hän silloin lähtisi, vaikka kahville.
b)Pommitan parin viikon ajan kaikki opiskelijabileet, sillä tiedä, että hänkin niissä viihtyy, silloin olisikin helpompi puhua aivan suoraan.
c)Yritän unohtaa koko naisen

Äänestä
  • Jos vaikka kysyisit suoraan missä mennään?

    Äänestä

Jätä sellainen joka ei vastaa jos Irl kysyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Thatsmysoulupthere kirjoitti:

Jos toisesta näkee jo otsaluulla että
kaipausta on, mutta hän ei puhu mitään eikä vastaa mihinkään.
Pitäisi huomioida ja ymmärtää ilman sanoja.
Vaikea tehdä mitään.
Aika pitkään jaksaa odotella kai.
Ikävä puoli, että kivun kanssa tottuu olemaan. Vaikka ei pitäisi.
Eipä siinä mitään.

https://youtu.be/ckvPBXfYcYQ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu