Ökytaaviassa ja Faabiossa ei pysy ovi kiinni

ovien.koeajaja

7

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onnenpeliä

      Juu ei ole koskaan pysynyt. Se onkin hiukan haastavaa, kun kuljettaa tuollaisella kaalikärryllä kaaleja kolhooseihin. Kaaleja saattaa olla pitkin teitä, mutta koska kolhoosissa ei ole niin tarkkaa se tulos, niin tippukoon vaan. Pääasia, että kommarilootan kone toimii, kun sekin temppuilee jatkuvasti ja pitää pahaa ääntä.

    • Rabbit-man

      Olen käyttänyt Rabbitissa etuovien sisäkahvojen väliin pingotettua narua. Ongelmana on vain se että Rabbitin ovet kääntyvät myös sisään päin jolloin yksin ajaessa kuljettajan ovi aukeaa ulos ja matkustajan ovi taas sisään. Korjaan tämän tekemällä äkkinäisen ohjausliikkeen toiseen suuntaan ja nappaamalla vasemman oven kainalooni - mikäli ehdin ja yletän veivata sen ikkunan auki. Voi olla että seuraavaksi verhoilen kuljettajan oven velcrolla jotta se tarttuu sisään pompsahtaessaan paksuun villakangastakkiini. Kesävaatteissahan näitä ei ajeta.

      • koitetaan.muuta

        Yritäpä sitoa teräskaapelilla, joka tarpeeksi jäykkää, penkkiin, ja sitten liimaa penkki kaksikomponenttiliimalla lattiaan ellei jo puhkiruostunut. Jos ruostunut läpi, niin sitten pulttaa penkit kakkosnelospalkkiin jonka laitat sisälle.


    • Autoinsinööri

      Halpa-autoyhtiö Skodan uusien mallien ovet eivät ole sulkeutuneet kunnolla ja ne ovat aukeilleet kesken ajon pakkasten takia, kertoo Turun Sanomat.

      Lehden mukaan maahantuoja Vemix-Helkama ohjeisti sisäisessä tiedotteessaan kuljettajia salpaamaan ulko-ovet liikkeelle lähdettäessä pakkelilla tai narulla, mikä voi vaikeuttaa niiden avaamista hätätilanteissa. Ongelmat ovat johtuneet pakkasista, joiden takia ovet ovat tipahdelleet kyydistä.

      http://www.taloussanomat.fi/autot/2016/01/21/ts-onnibusin-autojen-ovet-eivat-kesta-pakkasta-yritti-salata/2016794/304

    • ökyfaabio-hehheh

      Tuota ei kyllä kerrota kun on joutunut jostain syystä sokotakauppaan.

    • Kankeat

      Oven lukot ei toimi kovilla pakkas keleillä, testaus on jäänyt tekemättä Ivalossa!

    • Oven sisään mennyt kosteus jäädyttää mekanismit. Ei taida skodat kestää talvea.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      144
      4160
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      4014
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      47
      2269
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      58
      2251
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2144
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      53
      1806
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1449
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1268
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1203
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1139
    Aihe