Lienee normaalia, että ei ole kovin hyvä
Mites pakkaskestävyys?
17
259
Vastaukset
- maahantuoja
Dacialla ei suositella ajamista yli 12 asteen pakkasessa.
- maaninenKausiPäällä
Lienee kaikille selvää ettei ossss ole ihan normaali.
- Kysyjavastaan
Omituinen kysymys? Vastaus ,lienee normaalia parempi pakkasenkestävyys. Mitä muuta tietoa tarvitset? Voin kertoa kokemusperäisesti. Diesel duster 4x4 malli,eikä luonnollisestikkaan ole vuosien kokemusta.
- Muovirämmäleetrapisee
Kaikki ämpärimuovista valmistetut sisäosat karisee lattialle jo muutaman asteen pakkasessa.Lämmin talli olisi ainoa pelastus mutta kuka nyt jotain romanialaista varten mitään tallia hankkisi tai sitten siellä tallissa on jo joku laatuauto kuten esim.Avensis,Mersu tai joku muu premium-luokan valmiste.
- Daciaman
Omassa Dacia Loganissani ei ole varissut vielä mitään eikä siinä ole ollut minkäänlaisia ongelmia. Premium-autoja kyllä näkyy hyytyneinä tien sivussa.
- Anonyymi
Daciaman kirjoitti:
Omassa Dacia Loganissani ei ole varissut vielä mitään eikä siinä ole ollut minkäänlaisia ongelmia. Premium-autoja kyllä näkyy hyytyneinä tien sivussa.
Ei Daciassa varise mitään mutta Audeissa ja muissa VW.n sukuisissa näkyy varisevan lokasuojan kantit ja takaluukku vaihtaa silloin tällöin vaaleanruskeasta tummemman- ruskeaksi värisävyään. Niistä ruosteista kai se johtuu että nuo ajavat jatkuvasti ylinopeutta ja tekevät mitä hulluimpia ohituksia senkin takia ettei vaan toiset pääse näkemään ruostunutta peltiä. Tapa se on tuokin sijoittaa rahojaan !!
- Mites
Mites mies taas vauhdissa!
- Erittäinvakuuttava.DDD
Daciaman sai taas postattua vitutuksen välissä puolustuspuheensa.
Joo joo .Uskotaanhan me :D- Daciaman
Tervetuloa katsomaan, osat ovat paikallaan. Eikä vituta yhtään.
- sites
Lienee normaalia että sinunlaisesi paskanjauhaja saa muihin ihmisiin kontaktia korkeintaan nakkarijonossa hokemalla. Mites hampaat, lienee normaalia että joudut keräilemään niitä asvaltilta?
- ex-daciaisti
Ajoin 20 000 km Dacian 1.5 cDi'llä ja tämän ajokertymän perusteella voin todeta, että Dacia on erittäin kylmä auto talvella, muoviosat nitisevät ja irtoilevat jo pikkupakkasissa, parinkymmenen asteen pakkasissa ikkunat eivät pysy enää sulina ja yli -30 C asteen pakkasissa auto hyytyy arktisellakin dieselillä.
- Daciaman
Itselläni bensaturbo joten en osaa sanoa dieseleistä mutta muoviosathan ovat samat eivätkä ole irtoilleet. Lämpöä on riittänyt, kovimmat pakkaset tosin vain -27 astetta tänä talvena.
- DDuster
Diesel Dacioissa on pieni vika pakkasten suhteen, polttoainesuodatin tuppaa jäätymään josta aiheutuu käyntihäiriöitä. Helppo ja halpa korjaus on hakea uretaani spraypullo ja ruiskuttaa sitä filsun päälle. Hyvä ja halpa eriste ja matka jatkuu.
- OnSePeli
Just joo!
- Anonyymi
Kertokaa lisää Dacian pakkasenkestävyydestä. Olen aikeissa ostaa auton.
T: pelokas nainen- Anonyymi
Osta mielummin clio. Emoyhtiön laatuauto romanian halppiksen sijaan. Käytettynä saat peräti halvemmalla clioja kuin sanderoita.
- Anonyymi
Jos olet pelokas nainen, niin et saa ostaa mitään autoa. Pelokas nainen on vaarallinen liikenteessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko831718- 431369
En malta odottaa mies että tulet minuun
Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu1181143Vanhemmalle naiselle
Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.821051Siltojen varjoissa
Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja2271028- 53902
- 61895
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20880- 34834
- 37799