Konginkankaan jääladut

Jäätä on ja lunta löytyy, mutta missä ovat ladut?
555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ne on vielä piilossa kiven kolossa,rullasin ne sinne viime keväänä.
Mitäpä,jos tekisit uudet ladut itse. Nykyään kaikki pitää saada valmiina.

Äänestä
  • Ethän sinäkään ole tehnyt kapakkaasi itse. Miksi muiden olisi tehtävä harrastuspaikkansa itse, kun on henkilöitä jotka saavat siitä palkkansa.

    Äänestä

  • Hyvä vastaus ladunpiilottaja :)

    Äänestä

Urheilupaikkat rakennetaan ja tehdään sinne missä on käyttäjiä. Kongonkankaalle latujen tekeminen on ajan ja resurssien tuhlaamista.

Äänestä

Tuntuu että nykyään latuja tehdään yhä vähemmän. Liikunta kun ei ole oikein suosiossa nykyään, sohva-jääkaappi-sohva on kolmanneksi paras lenkki ja HK-sininen tai Atrian punainen on ykkönen ja kakkonen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suksienkaipuuladulle kirjoitti:

Jäätä on ja lunta löytyy, mutta missä ovat ladut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu