Niin se vaan menee, jos en syö suolaa niin vatsa ei toimi. Tulee paha ummetus mitkään kuidut tai kalliit apteekin valmisteet eivät auta niin hyvin kun ihan tavallinen merisuolavesi, sitä kun ottaa puoli tl - 1 tl lasilliseen vettä illalla niin vatsa toimii hyvin aamulla. Tiedän että suolaa ei saisi syödä mutta minkäs teet, ummetus on niin kamala ja tukala olotila että sitä en halua. Homeopaatin ohje muuten tämä suolan syönti sanoi että ei kohota verenpainetta jos muuten välttää suolaa ja syö vähä suolaista ruokaa. Onko kenelläkään mitään hyvää terveellistä vaihtoehtoa tähän ongelmaan ei siis näitä vanhoja, syö vihanneksia ja hedelmiä luumuja, kuituja, pellavansiemeniä yms. siemeniä, visibliniä, apteekin jauheita, laxoberona, kokojyväpuuroa, ruisleipää, maithappopakteereita kaikkea en nyt muista mitä olen kokeillut ja huonoksi havainnut. Merisuola siis tähän mennessä paras.
Pakko syödä suolaa
epätietoinenkokeilija
0
124
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.748517Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli662825Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä182058- 1572001
Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️201959Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1381871Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?301720- 461525
- 1021487
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411256