Honda CR-V:ni akku tyhjeni talvipakkasilla, ja radio halusi koodin. Koodi löytyi auton mukana tulleesta Anti-Theft Radio Identification Cardista. Koodi tosin oli väärä ja radio meni lukkoon eli "Code Error E".
Neuvokkaan netistä löytämäni ohjeen mukaan (paina 1 ja 6 sekä On/off-nappulaa samaan aikaan) otin selvää radion sarjanumerosta. Anti-Theft-kortin numerosarja ei ollutkaan sama kuin radion näyttämä. Ei siis ollut ihme, ettei koodi toiminut...
Olisiko ideoita, mistä saisin oikean koodin?
Onhan se toki mahtavaa, että näin vaivalloinen varkaudenestojärjestelmä on olemassa radiolle, jonka arvo varastetun tavaran markkinoilla tuskin on muutamaa euroa suurempi.
Terveisin,
Tuoski
Radion "Code Error E" - väärä koodi kortissa
5
11824
Vastaukset
- eivarkaile
Maahantuojalta rahalla!
- Hondaonlaatuauto
Höpö, höpö, kyllä sen ihan ilmaiseksi merkkihuollosta saa.
- haluunsinne
Hondaonlaatuauto kirjoitti:
Höpö, höpö, kyllä sen ihan ilmaiseksi merkkihuollosta saa.
Missä noin höyli merkkihuolto!?
- Hondaonlaatuauto
haluunsinne kirjoitti:
Missä noin höyli merkkihuolto!?
Auton avainkortia pitää näyttää huollossa. Auton manuaalin mukaan koodi tulee auton mukana. Merkkihuollossa kuitenkin sanottiin ettei tule, vaan sen saa huollosta pyytämällä. Olen itse saanut koodin aikanaan akun vaihdon jälkeen navi- CR:V: en Vehosta (HKI. Ehkä Pitäjänmäestä, en muista varmasti).
- tulipalopakkanen
Paina yhtäaikaa nr 1 ja nr 6 ja on/of nappulaa. Saat S/N tunnuksen, jota tarviit oikean kodin saamisensi. rekkari ja suton omistajatiedot
Rintajouppi jkl on Hondan huoltoliike
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1994346
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421996- 611647
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331343Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581327Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10879Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696