Mihin on kadonnut kuivaniemen ottoautomaatti?
Kuivaniemi ottoautomaatti
12
484
Vastaukset
- Liian_vähän_ottajia
Sun täytyy tulla Iihin. Tai mennä Simoon.
- hynkkä
Toivottavasti pitäjänmarkkinamyyjillä on korttimaksulaitteet....vai mitkä ne oli...hä
- boys.otto
Ottoko? No joku on kai ottanu sen pois...
- niiturhauttavaa
Perseaukista porukkaa,rahat homehtu automaattiin ku kellää ei saldoa tilillä! Ei etes skimpaajat laittaneet vermeitään ku ei tullu kopioitavia kortteja ja rahakkaita tilejä.
- RikasKuivalainen
Sinähän sen tiijät. Me Kuivalaiset ei viititä nostaa joka kymppiä, niinku iiläiset isopäiset....
Rahhaa piisaa,.
Sehän on selevä. - säästössäon
Niih..Villasukkiin piilotettuna nii.Eipä vorot eikä verottaja löyvä!
- maniman
Hel....n vanhanaikaista käyttää jotain ottopistettä josta saa jotain paperilappusia
- otoltaottaan
Niin ennenvanhaan oli sanonta että mennään rimpuileen seinältä rahaa.
- törppönen
Olisiko joku luullut, kun on otto-automaatti,niin ottaa sitten automaattisesti, kyllä sitä saa sitten hakea.
- CarjaHurita
entä pystyypikö oi'järvellä maksammaan maxu kortilla vai pittääpikö varata kätteistä mukkaa. vai onxs siellä kauppoja nykyään.
- Oravannahkamies
Oi milloin kävit viimeksi Oijärvellä?
Siellä EI ole kauppoja! Ja jos siellä toimii matkapuhelimet, vaikkapa 3G ta gps verkko, niin silloin toimii myös maksupäätteet: Nehän toimivat samalla tiedonvälitysmetodilla kuin kännykätkin.
Mihin sinä muuten sitä rahaa siellä Oijärvellä tarvitset....
Varmaankin vanhojen velkojen malksuun. - Kuivalainen_Kovalainen
Kuuleppa Oravannahkamies, jos seuraat painettua sanaa ja postilaatikostasi löytyviä paperille painettuja tiedotteita, niin varmaan luit Ii Sanomista , että Oijärvellä aloittaa uusi kauppias vanhan kaupan tiloissa!
Ja varmana tietona aloittaa myös Nelos Parkki Kuivaniemellä!
Kuivaniemi Rules ja Ii on ihan MULES!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998