Kuivaniemi ottoautomaatti

Mihin on kadonnut kuivaniemen ottoautomaatti?
12542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sun täytyy tulla Iihin. Tai mennä Simoon.

Äänestä

Toivottavasti pitäjänmarkkinamyyjillä on korttimaksulaitteet....vai mitkä ne oli...hä

Äänestä

Ottoko? No joku on kai ottanu sen pois...

Äänestä

Perseaukista porukkaa,rahat homehtu automaattiin ku kellää ei saldoa tilillä! Ei etes skimpaajat laittaneet vermeitään ku ei tullu kopioitavia kortteja ja rahakkaita tilejä.

Äänestä
  • Sinähän sen tiijät. Me Kuivalaiset ei viititä nostaa joka kymppiä, niinku iiläiset isopäiset....
    Rahhaa piisaa,.
    Sehän on selevä.

    Äänestä

  • Niih..Villasukkiin piilotettuna nii.Eipä vorot eikä verottaja löyvä!

    Äänestä

Hel....n vanhanaikaista käyttää jotain ottopistettä josta saa jotain paperilappusia

Äänestä
  • Niin ennenvanhaan oli sanonta että mennään rimpuileen seinältä rahaa.

    Äänestä

Olisiko joku luullut, kun on otto-automaatti,niin ottaa sitten automaattisesti, kyllä sitä saa sitten hakea.

Äänestä

entä pystyypikö oi'järvellä maksammaan maxu kortilla vai pittääpikö varata kätteistä mukkaa. vai onxs siellä kauppoja nykyään.

Äänestä
  • Oi milloin kävit viimeksi Oijärvellä?
    Siellä EI ole kauppoja! Ja jos siellä toimii matkapuhelimet, vaikkapa 3G ta gps verkko, niin silloin toimii myös maksupäätteet: Nehän toimivat samalla tiedonvälitysmetodilla kuin kännykätkin.
    Mihin sinä muuten sitä rahaa siellä Oijärvellä tarvitset....
    Varmaankin vanhojen velkojen malksuun.

    Äänestä

  • Kuuleppa Oravannahkamies, jos seuraat painettua sanaa ja postilaatikostasi löytyviä paperille painettuja tiedotteita, niin varmaan luit Ii Sanomista , että Oijärvellä aloittaa uusi kauppias vanhan kaupan tiloissa!
    Ja varmana tietona aloittaa myös Nelos Parkki Kuivaniemellä!
    Kuivaniemi Rules ja Ii on ihan MULES!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KuivaniemenOtto kirjoitti:

Mihin on kadonnut kuivaniemen ottoautomaatti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu