Valituksien mestari

Hei, Matti olisikko jo aika hillitä näitä valituksia.
Vielä ennätät putsata kansanmiehen mainetta.................
Eikö se ikä jo paina ?
23112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Matilla taitaapainaa vain heikko itsetunto.

Äänestä
  • Onko se todella Matti, joka aikoo paljastaa Sulkavankosken kadonneen laiturin arvoituksen ja sen, kuka laiturin taikoi meiltä pois?

    Äänestä

Kannattaa lukea valitusten sisältö Heinola.fi esityslistat ja pöytäkirjat osiosta.
Käväisin lukemassa, kun huomasin IH nettisivulta asiaa koskeneen uutisen.
Täytyy sanoa, että valitusta lukiessa olin hämmentynyt. En itse valituksesta vaan siitä järjettömyydestä, joka huokuu kaupungin vanhainkotipäätöksestä. Heinolassa on ilmeisesti rahaa ihan tuhlattavaksikin?

Äänestä
  • Luin valituksen hallituksen esityslistan liitteeltä.
    Mitäköhän järkeä vanhainkoti on tunkea liian pienelle tontille ja purkaa vanha rakennus isolla rahalla?
    Aika erikoista että Rullan toimiva vuoropäiväkotikin piti uhrata vanhainkodin alta pois, vaikka kyse oli kunnossa olevasta rakennuksesta. Jälleen kerran osoitus järjenvastaisesta toiminnasta kaupungissamme.

    Äänestä

Taas Sepän valitus nurin. Hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
On se toope.

Äänestä
  • Kyllä sinä vaikutat hahatuksinesi toopemmalta.

    Äänestä

  • Valitan kirjoitti:

    Kyllä sinä vaikutat hahatuksinesi toopemmalta.

    Tulit sentään ulos kolostasi. Mutta valituksesi. Menevät aina nurin.

    Äänestä

  • Sepälletiedoksi kirjoitti:

    Tulit sentään ulos kolostasi. Mutta valituksesi. Menevät aina nurin.

    Arvailusi kirjoittajasta meni pahasti pieleen.

    Äänestä

En mitenkään saata uskoa, että Matti ilmiantaisi vanhoja tovereitaan tässä laituri-asiassa?

Äänestä

Onkos seppä vielä kompoksessa sällinsä Jarpe Laitisen kanssa.
Tovereilla taitaa olla kunnallisvaalisuunnittelu käynnissä.
Veneet kumollaan ja laiturit jäässä. Kaikki hyvin tällä hetkellä.

Äänestä
  • Laiturin legenda elää kyläpirtissä..... outoja juttuja liikkeellä, muutamia huhuja kuullut.

    Äänestä

Tietääkö Kokoomuksen orasmaat asiasta mitään.

Äänestä
  • Oho, oho, nyt heitit aikamoisen pläjäyksen...... hurjia juttuja, hurjia juttuja, kuka voisi tästä kertoa lisää?

    Äänestä

  • Mitä Erkkilä tietää asiasta, entä nämä mainitut kokoomuslaiset?? Kertovatko, jos kysytään?

    Äänestä

  • Kaikki tuntuvat olevan yhtä hiljaa kuin kulttuurisihteeri. Vaikka kysytään niin kukaan ei vastaa.

    Äänestä

  • Tämä Kokoomus-aiheinen on osuva kysymys: Mitä he siis tietävät asiasta?

    Äänestä

Nimimerkki KysyErkkilältä: Millaisia juttuja sinä olet kuullut, koskien näitä kokoomuslaisia?

Äänestä
  • Erkkilä varmaan vastaan Itä-Hämeessä, kun näyttäis jo avanneen vaalityönsä. Viikottain lehdessä jotain ylistyssanoja ilman sanomaa. Seuraava juttu on varmasti ponttooneista.

    Äänestä

  • Miten tämä kokoomus-porukka (maanviljelijöitä?) liittyy käsiteltyyn asiaan? Tietääkö joku sisäpiirin tietoa?

    Äänestä

Ei Timo ennätä laituri asioihin. Menee vyötä kiristäessä... Sanni taisi napata olkaimet,,,, heh,,heh.

Äänestä

Nimimerkki kysyErkkilältä tietää asiasta paljon enemmän kuin kertoo tällä palstalla! Miksi arvelet näiden mainitsemiesi maanviljelijöiden tietävän asiasta enemmän? Raota sanaisen arkkuasi meille muillekin.

Äänestä

Tässä viestiketjussa piilee vastaus meille kaikille ahkerille kadonneiden tavaroiden etsijöille! Kannattaa lukea tarkkaan mitä tänne on kirjoitettu ja kysellä kyläyhdistyksestä lisää. Mahtavaa, jos peitetyt asiat alkavat pulpahtamaan päivänvaloon.

Äänestä

Kokoomuksen suunnassa on suut ummessa. Missähän se laituri on ja kenen tontilla nykyisin? Kyläyhdistyksen väki osaa pitää meitä jännityksessä!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Jarrumieselämäntyö kirjoitti:

Hei, Matti olisikko jo aika hillitä näitä valituksia.
Vielä ennätät putsata kansanmiehen mainetta.................
Eikö se ikä jo paina ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu