Mielipiteitä kehiin?
Mun mielestä jo kuukausikin on aivan liian pitkä aika kaipaavalle.
Erään kanssa nähtiin viimeksi 3kk sitten ja mitään ei ole sen jälkeen kuulunut.
Onko teidän mielestä 3kk liikaa?
Mun mielestä jo kuukausikin on aivan liian pitkä aika kaipaavalle.
Erään kanssa nähtiin viimeksi 3kk sitten ja mitään ei ole sen jälkeen kuulunut.
Onko teidän mielestä 3kk liikaa?
Vastaukset 20
Vanhimmat
Vuosi maksimissaan. Itse olen saanut miehiltä kahdenkin vuoden takaa yhteydenottoja yhtäkkiä, mutta harvoin kannattaa alkaa odotteleen muutaman kuukauden jälkeen että joku vielä yhteyttäottaisi.
mutta mikä estää toista osapuolta ottamasta yhteyttä, ehkä vastapelurikin odottaa ja ihmettelee kun ei kuulu eikä näy. ajattelee että eipä häntä siis kiinnosta lainkaan ja yrittää unohtaa koko asian. jos pystyy?
Muut naiset välissä
Viikko
toisen kanssa.
Onko 30 vuotta liian pitkä aika odottaa yhteydenottoa?
Minä olen odottanut jo 15 vuotta! Kyllä olen. En tiedä T elämästä mitään mutta minulla toimii telepatia, Kyllä toimii. Leidi olen. Kyllä olen. oikea_m_nainen ja pöly_tuulessa nimillä täällä vain olen. Kyllä olen. Eliittikumppaneita saalistan. Kyllä saalistan. Varattu olen. Kyllä olen. Mustasukkainen Timosta silti. Kyllä olen,
Ole ole ole!
2kk menny mitään ei tapahdu. Ikävä silti.
Uskoisin, että viisikymmentä vuotta voi olla aika pitkäaika.
5kk kulunut ja vieläkään en saa sua mielestäni.
ihan älytöntä :(
Jos yhteys on pelannut aiemmin, niin päivänkin hiljaisuus kertoo paljon.
Päivä.
Vastauksena aloittajan kysymykseen: kolme kuukautta on todellakin liikaa. Mikä syy voi olla ottamatta yhteyttä niin pitkän ajan. Neeext kuule vain.
Viikon tai kaksi. Jotain kuulumisia yleensä ainakin.
Ystäviä ollaan ja kiva kun saa välillä jutella ihmisen kanssa joka ymmärtää puolin ja toisin !
Odotan naistani niin pitkään, kun on tarvis. Muutama kuukausi sinne tänne ei merkitse yhtään mitään. Tietysti olis hyvä olla välillä yhteyksissä.
Miks sä joudut odottamaan sitä? Mikä tässä hetkessä mättää?
Suosittelen että kannattaa olla yhteydessä koska muuten se ei ehkä tajua odottaa sua kun luulee että sua ei kiinnosta enää.
mutta niin luulee tämä mies että hän ei ole kiinnostunut lainkaan. onko ollutkaan todella. ehkä vain toiveajattelin silloin aikoinaan.
Aikaa on vaikea arvioida kun henkilöiden väleistä ei tiedä mitään.Omalla kohdallani haluan selvittää asiat kahdestaan.Jollei yhteyttä ole keskenään niin siihenkin voi olla syynsä.