Metroauto Hatanpää

tulevaopelisti

Lueskelin tuossa kokemuksia Metroauto Hatanpään huollosta ja kovin oli masentavaa luettavaa. Suurin osa oli kylläkin jo joitain vuosia vanhaa, viimeisin kuitenkin 2015 lopulta. Tein kaupat uudesta autosta ja jo parin päivän kuluttua tuli sähköpostiin kysely siitä miten olin kokenut myyntityön jne. Onkohan tuo kysely ulotettu myös huolto puolelle johon voisi valittaa jos aihetta on. Luulisin että sillä saataisiin loppumaan se välinpitämättömyys/huolimattomuus/osaamattomuus mikä noista viesteistä huokuu, jos niitä sitten kukaan siellä lueskelee??

4

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Einäin

      Edelleen huonoa toimintaa. Takuunalainen osa hajoaa toistuvasti, eivät vastaa enää puhelimeen. Keksivät syitä miten pääsevät luistamaan velvollisuuksistaan.

    • Anonyymi

      Edelleen surkeaa.. Uusi auto tilattu ja kukaan ei tiedä missä se menee. Piti tulla kolmessa kuukaudessa, eikä kuudennen kuukauden kohdalla vieläkään mitään tietoa missä auto. Automyyjät vastaavat, etteivät tiedä ja lupaavat selvittää, mutta eivät koskaan palaa asiakkaalle. En yhtään ihmettele miksi autoalalla on huono maine, jos asiakaskokemus on alusta loppuun pelkkiä pettymyksiä. Huollot taidan teettää jossain muualla, kuin täällä. Luulin, että se on kauppa joka kannattaa, mutta ilmeisesti olen ymmärtänyt jotain väärin

      • Anonyymi

        Ei ne huollosta seuraa uuden auton tuloa. Sullehan on annettu joku arvio toimituksesta, onko ensimmäinen uusia auto ja kiima vie järjen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ne huollosta seuraa uuden auton tuloa. Sullehan on annettu joku arvio toimituksesta, onko ensimmäinen uusia auto ja kiima vie järjen?

        Ei toki ole kukaan mistään huollosta tilatusta autosta ole puhunut..(?). Kyllä arvio on toimituksesta ollut ja se aika on ohitettu monta kuukautta sitten.

        Huollot sitten asia erikseen, mutta pointtina jos koko talosta on saanut kehnoa palvelua, niin mitä voisin odottaa tulevan huollosta?

        Tämä on neljäs uusi autoni, yksi edellinen ostettu myös samasta paikasta, silloin ei moitittavaa kokemuksessa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      136
      3221
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      63
      2841
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      36
      2239
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      104
      2144
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      132
      2013
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      45
      1976
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1292
    8. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1085
    9. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      1004
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      920
    Aihe