Mitä tulee valintatalon tiloihin?

jppo

Näyttävät kovasti siellä remonttia tekevän, toivottavasti ei jää tyhjilleen.

10

274

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aekII

      Ikea

    • ennustusta

      Haukiputaalaisten suvakkivajakki määrästä päätellen muslimien turkismuokkaamo.

      • mjhfdry

        Jännä kommentti mihin perustat tuon. Meillä täällä ihanassa Haukipudas/Oulu järjestelmässä voi ihminen asua tekemättä töitä koskaan, käydä niin sanottua ilmaista terveydenhuoltoa, ottaa lapsilisiä sekä sairauseläkkeitä asua sosiaalitoimiston/kelan rahoilla vaikka loppuikänsä ja kehua itseään Suomalaiseksi.
        Onhan se ihanaa kun tämä muuttuu ja LAISKATKIN menevät TÖIHIN TAI KUOLEVAT NÄLKÄÄN!! USA:n malli on aina ollut hyvä!


    • mastaanos

      siihen tulee keskustan vok

    • Typpö

      Erotiikka ravintola tietääkseni,mitä "pikkulinnut" ovat laulaneet.

      • HääääH

        Varmaan linnakundien soppeuttamis keskus. Sopeutetaan niitä yhteiskuntaan meidän yhetisillä rahoilla. Saahan ne muutenkin sosiaalietuudet jopa omakotitaloihin täällä meillä haukiputaalla.


      • tiedänsut
        HääääH kirjoitti:

        Varmaan linnakundien soppeuttamis keskus. Sopeutetaan niitä yhteiskuntaan meidän yhetisillä rahoilla. Saahan ne muutenkin sosiaalietuudet jopa omakotitaloihin täällä meillä haukiputaalla.

        Kateellinen taidat olla, voipi olla kuule paljon halvempi vuokra ok talossa erpparannan persereiässä, entä kylällä. pitäskö sille joku 1200€ komio sitte antaa kylältä että oot tyytyväinen?


    • aoiriufof

      Miten kosteusvaurioisille homerakennuksille käy?

    • PartiolainenParkumäeltä

      Siihen tulee Soldiers of Odinin Pohjois-Suomen komentokeskus ja matuntorjuntakeskus. Alkavat kouluttaa Haukiputaalaisista , etenkin Onkamolaisista sekä Martinniemeläisistä, katupartioita, jotka partioivat Haukiputaalla katuja 24/7.
      Organisaatiopäällikkö itse kertoi.

      • äo_yli_130

        No puttaalaisten älykkyys riittääkin juuri tähän.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      309
      6682
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      65
      3719
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      203
      3066
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2737
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1912
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      146
      1652
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      204
      1630
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1518
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      163
      1511
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1398
    Aihe