Miten olette kätevämmin päässeet eroon saastuttavista ja korjaamojen elätti Volsuista? Vaihtaneet laadukkaampaan merkkin suurella tappiolla , vai miten. Ostaako niitä suorassa myynnissä kukaan?
Volsusta eroon ja äkkiä
väärä-merkki
1778
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Laadukkaampaa ei ole, joten hyviin kokemuksiin perustuen valintani on edellen: VW .
Vw:n autot ovat olleet aina aivan kärjessä kaikissa käytettyjen haluttavuuslistauksissa. Golf ja Ocu ovat vallannet kaksi paikkaa kärkikolmikosta jo vuositolkulla. Ja sama meno jatkuu tulevisuudessakin. Valitettavasti tämä näkyy korkeana hintatasona. Hinta-ale olisi hyvä juttu kuluttajan kannalta, mutta suuri kysyntä pitää hinnat korkealla.
Sama koskee myös Qashqaita.
Neljäs kestomenestyjä Ave tulee putoamaan listalla alaspäin kun valmistustus lopetetaan. Tuon tyyppisiä autoja ei enää osteta niin paljon ja lopetetun mallin maine pudottaa hintaa. Samoin jälkeenjäänyt tekniikka.
Autobild on kanssasi hieman erimieltä......
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1453343193002.html
Samoin sijoittajat......
http://www.taloussanomat.fi/autot/2016/01/18/nyt-uhkaa-miljardirapsu-suursijoittajat-haastoivat-volkswagenin-oikeuteen/2016611/304
Vävypoika ajelee tollasella 1,9 TDI Passatilla, jolla jo 480 tkm ajettuna. Ihmeen hyvin sillä on nuori perhe ajanut jo yli 200 tkm ja auto pelaa tosi hyvin. Ei mitään isompaa ongelmaa. Tässä jo Volvon omistajana appiukkokin ihmettelee näitä volkkaripalstan mollausjuttuja.
Etkö lukenut ylempänä olevia panetusta tekstistä otettuja lainauksia. Lisäksi ei päivää etteikö tämä automerkki jossakin negatiivisessa otsakkeessa tiedotus välineissä. Jos sinun vävys onkin sillä paljon ajellu ei se riitä todistamaan yhtikäs mitään kun miljoonat muut ympäri maailman valittavat Volsujen sikamaisen heikosta laatutasosta ja syylistynyt rikolliseen huijaukseen kaikenlisäksi.
Kyllä noita paljon ajettuja folkkareita on pilvin pimein. Ei sitä taksikäytössäkään olisi yhtään kappaletta, jos eivät kestäisi.
Taksit vaihtuu uuteen kahden vuoden välein. Eli juuri silloin kun takuu raukeaa.....
Olkoon lehdissä mitään vaan niin silti käytetyille volkkareille löytyy aina kysyntää. Tänä vuonnakin Golf ja ocu ovat satavarmasti molemmat neljän halutuimman sakissa. Täysin saletti juttu jonka jokainen autokauppias voi vahvistaa.
Vesijohdotkin jäätyvät aina samoissa osoitteissa vaikka vuosisitten olisi sanottu neuvottu miten sen voi välttää! Ja jotkut uunot polttavat talonsa ennen kuin tilaavat apua ongelmaan!
Ei hätää, nyt volsut hörähtää käymään oven avauksella ja lähtevät omille teille. Häipyvät kuulemma kuin piaru saharaan....?!!!!!!!
No niissä on sellainen salainen tietokoneohjelma, että kun autoa hieman pitempään testiin haluava asiakas aikoo ottaa auton ajoon, niin auto haistaa tämän jo kauempaa, ja ottaa luikit......
Motareiden varrella on hyviä kallioita. Kaasu puhjaan ja tulta päin.Ompahan yksi kitisijä vähemmän.
Edelleenkin ostan volsun on se niin hyvin toiminut ja hyvä auto ajaa,myös talvikeleissä.
Mollaa vain mutta jos olisikin niin että hinnat oikeasti lähtisivät laskuun olkaa kauppojen saranat kulumaan.
Haussa on kuudes kaupparatsun jäljiltä passatti jossa on pohjalla 200 000 km jolla sitten itse suunnittelen ajavani toiset 200 000 km kuten olen jo viidesti tehnyt mallista 1993-1997-2002-2006 mallin tdit ja kaikilla 400 000 km tuntumaan ja kaikki nämä ovat saaneet vielä uuden omistajan minun jälkeeni.
Millä muuten työssä käyvä duunari ajelisi kaupunkiin töihin, kun siellä asunnot maksavat hunajaa jota ei ainakaan omaan tilipussiin tipu, teknologianteollisuuden palkoilla, kuten uusi autokin ostaa nyt tuonne loskaan ajaa se 35 000km vuoteen, ei näillä "kalliilla" duunarin palkilla osteta kuin käytettyä ja se olisi syytä olla kohtuullinen kulutukseltaan, ajoltaan ja muutenkin.
Tähän asti vag on toiminut hyvin , kerta jääty tienpäälle lukkojen jäätymisen takia.
Just joo niin varmaan ja sit sä heräsit ja päästit kissan ulos! Ajat muka 45TKM/V yli 200TKM ajetulla Volsulla ilman vikoja HOHOHOOOOOO tuota ei usko kukaan !!!!!!!!! Hyvä kun niillä pääsee 100TKM ilman kone tai vaihteisto remppaa!
Kaikkee pazkaa ne tänne kirjoittelevatkin. Kehua retostaa ikä loppu Volsun romua. Eihän ne tomi luotettavasti edes uutena saati paalausta vaille olevat rämät. Muuten ei pärjätä paremmille merkeille kuin tekemällä huijaus ohjelmia ja kusettamalla asiakkaitaan ja viranomaisia. Rikollinen konserni se on .